Zamknij
REKLAMA

Wojewoda spotkał się z pracownikami Metronu! Kto przejmie toruńską firmę?

14:22, 23.01.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Facebook

W trakcie rozmów ustalono, że propozycje zostaną skierowane do zarządu spółki Metron za pośrednictwem wojewody kujawsko-pomorskiego, który już wcześniej podejmował szereg działań mających na celu ratowanie toruńskiej firmy.

- Agencja Rozwoju Przemysłu rozważa zaangażowanie w proces odtworzenia marki Metron – poinformował na dzisiejszym spotkaniu wojewoda Mikołaj Bogdanowicz przedstawicieli toruńskiej spółki. To efekt ostatniej rozmowy z minister Jadwigą Emilewicz oraz kierownictwem ARP, które odbyło się z inicjatywy wojewody 10 stycznia br.

Ze względu na skomplikowaną i nietransparentną sytuację Spółki, Agencja Rozwoju Przemysłu uzależnia swoje zaangażowanie w proces odtworzenia marki Metron od spełnienia przez obecny zarząd warunków brzegowych:

  • Przedstawienia zaakceptowanego przez strony finalnego sposobu rozliczenia wierzytelności pomiędzy Skarbem Państwa a METRON Fabryka Zintegrowanych Systemów Opomiarowania i Rozliczeń sp. z o.o. z siedzibą w Toruniu, wraz z zawarciem w tym zakresie porozumienia,
  • Przedstawienia raportu sporządzonego przez podmiot o ugruntowanej pozycji rynkowej tj. PwC, EY, Deloitte lub KPMG zawierającego: biznes plan, due diligence spółki Fabryka Zintegrowanych Systemów Opomiarowania i Rozliczeń sp. z o.o.  z siedzibą w Toruniu i spółek z nią powiązanych kapitałowo lub osobowo, kompletne i rzetelne informacje o know-how, wartościach niematerialnych i prawnych, kontraktach i aktywach (wraz z wyceną ich wartości), wnoszonych ewentualnym aportem do spółki, której celem jest reaktywacja marki METRON. Warunki muszą zostać zrealizowane do 31 marca br.

- To kolejna szansa jaką rząd daje Metronowi. Pierwsze próby ratowania firmy podejmowaliśmy już na przełomie marca i kwietnia 2017 roku. Już wtedy zdawaliśmy sobie sprawę z powagi sytuacji – mówi wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Jak wskazuje, przed wyrokiem Sadu Apelacyjnego w Gdańsku, który podtrzymał wcześniejszy wyrok, służby wojewody podejmowały także działania mające na celu znalezienie potencjalnych inwestorów.

- Inwestorzy byli zainteresowani firmą Metron. O jednej konkretnej propozycji informowałem nawet Kancelarię Prezesa Rady Ministrów na początku 2018 roku. Była to firma z całkowicie polskim kapitałem. Niestety z powodu braku przychylności ze strony zarządu Metronu nie było możliwe podjęcie współpracy z zainteresowanym podmiotem – mówi przedstawiciel rządu w regionie.

Z uwagi na powagę sytuacji i dobro pracowników wojewoda poprosił zarząd Metronu o pisemne ustosunkowanie się do propozycji ARP w ciągu 14 dni. W przypadku zainteresowania zarządu Metronu pomocą ARP Urząd Wojewódzki nie będzie zbywał majątku Skarbu Państwa do 31 marca br., natomiast będzie nadal prowadził inwentaryzację nieruchomości.

Według Agencji Rozwoju Przemysłu zadłużenie Spółki Metron oscyluje już na poziomie 150 mln złotych. Więcej TUTAJ i TUTAJ

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

AlAl

0 0

150 mln...ratowanie trupa?????? 19:40, 23.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdiAdi

4 1

A ktoś rozliczy "prezesa" za ten dług ????? 20:02, 23.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

IDAIDA

0 0

A czemu prezesa, który prowadził firmę a nie posłów którzy forsowali szkodzące firmie ustawy ?! 00:41, 30.01.2019


Metron Metron

0 0

Nie było żadnego inwestora. Wojewoda podaje nieprawdę. Wojewoda zainteresował sie naszą sprawą pod naporem naszych nacisków ponieważ my o to zabiegamy od wielu miesięcy. Poruszliśmy szereg polityków, którzy dostrzegając powagę sytaucji wystosowali interwencje poselskie do wojewody. Nawet Telewizja Trwam złożyła interwencję u Wojewody. Liczymy, że ostatnie spotkanie z wojewodą, o które zabiegaliśmy wiele miesięcy to punkt zwrotny w postawie wojewody i faktycznie dojdzie do konstruktywnych działań. Panie Wojewodo - na to liczymy. Autora powyższego artykułu serdecznie zapraszamy do zapoznania się z matariałami na nasz temat w celu skonfrontowania wypowiedzi wojewody zacytowanych w artykule. Pozdrawiamy.
19:31, 24.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone