Zamknij

Kalkulator ubezpieczeń na życie - sprawdź ile kosztuje polisa na życie!

00:00, 18.04.2018 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:07, 23.04.2018
Skomentuj Fot. depositphotos Fot. depositphotos

Wiele osób uważa, że zakup ubezpieczenia na życie musi w praktyce oznaczać poważny wydatek. Panuje bowiem przekonanie, że dobra polisa na życie to duży koszt, przez co decyzja o zakupie ubezpieczenia na życie nie należy do łatwych.

W rzeczywistości wcale nie musi tak być – wystarczy odpowiednio rozeznać się w możliwościach rynku ubezpieczeniowego, by zorientować się jak wiele tanich produktów oferuje.

Co to jest ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie jest produktem ochronnym, którego celem jest zabezpieczenie śmierci osoby ubezpieczonej. Posiada określoną sumę ubezpieczenia, którą może wybrać sobie klient. W razie śmierci ubezpieczonego suma ta zostaje wypłacona osobie wskazanej w umowie jako uposażonej. Może to być żona, dzieci, rodzeństwo, teściowe lub inne bliskie osoby, które wskaże klient. Osoba uposażona otrzymuje 100% sumy ubezpieczenia, natomiast gdy osób wskazanych w umowie jest więcej – przysługuje im procentowy udział, który dokładniej precyzuje umowa podyktowana wolą klienta.

Podstawowy zakres ubezpieczenia na życie nie obejmuje dodatkowej ochrony, zatem nie należy spodziewać się ochrony z tytułu wypadku, choroby lub urazu ciała. Jednak wiele towarzystw ubezpieczeniowych rozszerza zakres możliwości swoich produktów. Jeśli znajdzie się ofertę podstawową, która obiecuje odszkodowanie w zakresie wypadków lub zdrowia bez wykupowania umów dodatkowych, warto zwrócić uwagę na cenę tego konkretnego produktu, wysokość składki i czas trwania umowy.

Cena polisy na życie w kalkulatorze

Zanim poznamy cenę w porównywarce ubezpieczeń, warto wiedzieć co wpływa na cenę polisy na życie. To m.in.:

  • wysokość sumy ubezpieczenia;
  • czas trwania umowy;
  • wybrany wariant ochronny;
  • ilość umów dodatkowych.

O cenie ubezpieczenia w dzisiejszych czasach decyduje klient. To on samodzielnie ustala wysokość sumy ubezpieczenia według własnych potrzeb, zakres ochrony, jakiej oczekuje, jak również to, na jak długi czas zwiąże się z ubezpieczycielem umową.

Przede wszystkim warto dokładnie dopasować sumę ubezpieczenia do realnych potrzeb. Wiele towarzystw ubezpieczeniowych posiada możliwość ubezpieczenia się na kwotę np. 100 000 zł, jednak czy to jest właśnie kwota, która zaspokoi najważniejsze potrzeby bliskich osób? To, co jednych będzie wystarczające, dla innych zdecydowanie nie pokryje nawet połowy potrzeb.

Suma ubezpieczenia – jest to kwota wypłacana w przypadku śmierci ubezpieczonego, jak również kwota, na podstawie której ustalana jest procentowo kwota za określone umową zdarzenie. Im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa cena składki miesięcznej. Czym się kierować podczas wybierania sumy ubezpieczenia? Najlepiej własnymi, konkretnymi potrzebami. Warto zastanowić się, jaka kwota będzie potrzebna najbliższym osobom, gdy zostaną sami. Bardzo często ma na to wpływ wysokość kredytu do spłacenia, inne zobowiązania finansowe, stan mieszkania, zatrudnienia oraz plany na przyszłość.

Istotne są również rozszerzenia umowy – to ile wybierze się umów dodatkowych wpływa na cenę polisy. Rozszerzenia najlepiej wybierać rozsądnie, uwzględniając własne potrzeby oraz ryzyko poszczególnych zdarzeń.

Przy wyborze polisy na życie z pewnością pomocny okazać się może kalkulator ubezpieczeń na życie www.rankingubezpieczennazycie.pl, który pomoże wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia, jak i obliczyć procent, jaki będzie przysługiwać za określone zdarzenie.

Polisa życiowa – na rok czy dłużej?

Umowa ubezpieczenia na życie może trwać zarówno rok, jak i 30 lat – decyzja o tym, jak długo będzie trwała ochrona należy do klienta. Oczywiście im dłuższy okres – tym korzystniejsza cena. Oferta podpisana na rok czasu lub krótki okres może bowiem posiadać wyższą cenę składki miesięcznej, jak również niższą sumę ubezpieczenia.

Wielu ubezpieczycieli stosuje także zniżki w każdą bezszkodową rocznicę umowy ubezpieczeniowej. Oznacza to, że jeśli w przeciągu minionych 12 miesięcy nie pobieraliśmy świadczenia z polisy, przyszła składka zostanie pomniejsza od kilku do kilkunastu procent. W dodatku możemy zmieniać zakres ochrony i wysokość sumy ubezpieczenia.

Gdzie szukać najtańszej polisy na życie?

Skoro najczęściej wybieranym źródłem informacji o polisach na życie jest internet – warto zwrócić uwagę na strony internetowe, na których pozyskuje się informacje o konkretnych produktach. Warto pamiętać, że strona konkretnego ubezpieczyciela będzie posiadać wyłącznie informacje o własnych produktach, bez możliwości porównania z innymi produktami. Oferta wówczas przedstawiana jest wyłącznie na korzyść ubezpieczyciela, w związku z czym nie należy oczekiwać obiektywnych informacji na tego rodzaju witrynie.

Dobrym źródłem znalezienia ciekawych ofert są strony, które posiadają możliwość porównywania ofert, sprawdzenia rankingów czy skorzystania z pomocy kalkulatora ubezpieczeniowego. To wszystko narzędzia, które służą pomocy zagubionemu klientowi - można zatem oczekiwać, że ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl będzie dobrym wyborem. Strony ubezpieczeniowe bazują na wiedzy specjalistów w tej branży, dzięki czemu można otrzymać najbardziej potrzebne informacje dotyczące danej polisy na życie.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%