REKLAMA

Ćwierć wieku grają z Owsiakiem. W niedzielę wielki finał!

06:00, 11.01.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Wielka ściskawa to jedna z WOŚP-owych tradycji, których nie zabraknie podczas tegorocznego finału, fot. Tomasz Berent

Wolontariusze na ulicach, gorąca atmosfera od samego rana do późnych godzin wieczornych, Ściskawa, światełko do nieba i tysiące osób, które połączyła chęć niesienia pomocy - w niedzielę finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ta orkiestra grać ma "do końca świata i o jeden dzień dłużej". Już w najbliższą WOŚP niedzielę zagra po raz 25, jakie atrakcje przygotowano z tej okazji w Toruniu?

- Od godz. 10 na Rynku Staromiejskim trwać będą koncerty. Wpierw sceną zawładnie młodzież, a potem wystąpią m.in. Banał, Paraliż Band czy Tymon and The Transistors - wylicza Paweł Kossakowski, szef toruńskiego sztabu ZHP Hufiec Toruń. - Nie zabraknie także Rowerowej Masy Krytycznej ani światełka do nieba, która zaplanowano na godzinie 20.

Nie zabraknie także Wielkiej Ściskawy, która jest typowo toruńską, WOŚP-ową tradycją. Jak co roku, jak najwięcej ludzi do wielkiego serca będzie się starał upchnąć, Michał Naleśniak.

- W ubiegłym roku pobiliśmy rekord i w sercu zmieściło się 781 osób - wspomina.

Wszyscy liczą na to, że i w tym roku uda się pobić ten rekord, przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę.

[ZT]2422[/ZT]

Wiele atrakcji przewidziano także w toruńskich centrach handlowych.

- W Toruń Plaza przez cały dzień wystąpią m.in. Kamil Czeszel, Sara Pach czy Dj Function, w Atrium Copernicus zaplanowano wiosłowanie na ergometrze w ramach próby pobicia rekordu Polski w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin “przepłyną” dystans 500 metrów - dodaje Kossakowski.

Najważniejsi tego dnia będą jednak wolontariusze. W całym Toruniu na ulice wyjdą 723 osoby.

(Adrian Aleksandrowicz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

dltdlt

0 4

Nie daję Owsiakowi. 12:27, 11.01.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xdtxdt

2 0

Miło że się uzewnętrzniłeś, ale nikogo to nie interesuje. To daj chociaż na Caritas dzień wcześniej i idź na darmowa grochówkę z moich pieniędzy. Mam gest to ci postawię. 19:12, 11.01.2017


REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017