Ponad 9 tys. osób z całej Polski przyjechało do Torunia, aby uczcić 25. rocznicę powstania Radia Maryja. Rozgłośnia, którą kieruje oo. Tadeusz Rydzyk, świętuje nie tylko w swojej siedzibie. Główna część obchodów odbywa się w Arenie Toruń przy ul. Bema. Czy na trybunach zasiedli przedstawiciele władz?
25. urodziny najsłynniejszej w Polsce rozgłośni katolickiej były dla wielu jej wiernych słuchaczy okazją do odwiedzenia Torunia i zobaczenia funkcjonującej zaledwie kilka miesięcy świątyni Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.
[ZT]4719[/ZT]
Główne uroczystości, w tym rozpoczynający świętowanie różaniec, zorganizowano w hali widowisko-sportowej Arena Toruń przy ul. Bema. Wejść na religijną uroczystość można było wyłącznie za okazaniem specjalnej wejściówki, które dystrybuowane były na antenie. Kolejki przed wejściami były ogromne! Tłumy pielgrzymów chciały pomodlić się razem z Tadeuszem Rydzykiem i innymi duchownymi.
Po wejściu każdy musiał przejść rutynową kontrolę Biura Ochrony Rządu. Funkcjonariusze sprawdzali torebki, plecaki i płaszcze przybyłych, chociaż w pierwszej części uroczystości - podczas wspólnej modlitwy i koncertu - na widowni nie zasiadł nikt z rady ministrów, nieobecni byli także Andrzej Duda i Jarosław Kaczyński. Można było za to wypatrzeć wśród wiernych prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Prezydent RP pojawił się w hali przy ul. Bema dopiero przed mszą świętą. Towarzyszyli mu m.in. Mariusz Błaszczak i Antoni Macierewicz.
Założyciel i dyrektor Radia Maryja do wiernych przemówił dopiero kilka minut przed rozpoczęciem mszy świętej. Podziękował on wierny, a zwłaszcza... nieobecnemu Jarosławowi Kaczyńskiemu.
- Pamiętajmy, że bez niego by tego nie było. Życzymy zdrowia i wytrwałości, żeby od tych ciągłych ataków, serce mu nie stwardniało - powiedział Tadeusz Rydzyk.
Według nieoficjalnych informacji, jakie otrzymaliśmy, w głównych uroczystościach urodzinowych wzięło udział ponad 9 tys. osób.