Zamknij
Ważne

Co tam się działo?! Policja zablokowała miasto i ujawniła porażające dane

red. 11:30, 24.09.2025 Aktualizacja: 13:07, 24.09.2025
Fot: nadesłane Fot: nadesłane

Poranny paraliż ulic w Toruniu miał swoją przyczynę. Policjanci zorganizowali akcję kontroli trzeźwości kierowców. Wyniki są alarmujące! Aż 15 osób prowadziło pod wpływem alkoholu.

W środę (24 września) kierowcy w Toruniu skarżyli się na ogromne utrudnienia w ruchu. 

– 15 minut stałem na Łódzkiej, teraz udało mi się dojechać w okolice Dworca Głównego

– relacjonował rano jeden z mieszkańców.

[FOTORELACJANOWA]13912[/FOTORELACJANOWA]

Akcja policji: sprawdzali trzeźwość

Teraz już wiadomo, co było powodem porannych utrudnień. Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Toruniu, funkcjonariusze od godziny 6:00 do 9:00 prowadzili akcję kontroli trzeźwości.

Policjanci prowadzali kontrole między innymi przy zjedźcie z Alei Jana Pawła II w Czerwoną drogę, co doprowadziło do zakorkowania centrum. 

Niepokojące wyniki

Podczas działań aż 15 osób wsiadło za kierownicę po alkoholu. 5 kierowców odpowie za przestępstwo – w ich przypadku badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. To czyn zabroniony, za który grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara więzienia. 9 kierowców dopuściło się wykroczenia – mieli od 0,2 do 0,5 promila alkoholu we krwi.

Jeden rowerzysta został ukarany mandatem w wysokości 1000 zł.

– Apelujemy: zanim wsiądziesz za kierownicę, pomyśl o konsekwencjach. Jedna nieodpowiedzialna decyzja może zakończyć się tragedią.

– podkreśla toruńska policja.

(red.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%