Tadeusz Rydzyk - według PO - dostał z publicznych pieniędzy już ok. 30 mln zł, fot. Tomasz Berent
Aż 800 osób ma zostać przeszkolonych przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. To głównie prokuratorzy i prezesi sądów. Z czego mają być szkolenia?
Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zdobyła najwięcej punktów w konkursie zorganizowanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Konkurs dotyczył przygotowania i przeprowadzenia programu szkoleń dla rzeczników prasowych i innych osób z biur prasowych sądów i prokuratur w zakresie pełnienia tych funkcji, a także szkoleń dla prezesów i wiceprezesów sądów oraz szefów prokuratur i ich zastępców w zakresie kontaktów z dziennikarzami i wystąpień medialnych.
::news{"type":"see-also","item":"6511"}
Do resortu wpłynęło 12 ofert, w tym m.in. Wyższą Szkołę Informatyki Zarządzania i Administracji w Warszawie, Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu, czy MDDP Sp. z o.o. Akademię Biznesu. Kryteria spełniło 5 podmiotów, nie spełniła ich Krajowa Szkoła Sądownictwa i Prokuratury. Żeby przejść do tego etapu należało m.in. wykazać posiadanie przez podmiot odpowiedniego zaplecza technicznego oraz zatrudnianie osób z minimum 3-letnim doświadczeniem dziennikarskim w mediach ogólnopolskich i w zakresie komunikacji i prawa prasowego.
Szkolenie ma objąć minimum 800 osób. Czy szkoła da sobie radę? Przypomnijmy, że to kolejny konkurs, jaki w ostatnim czasie wygrał podmiot związany z fundacją ojca Tadeusza Rydzyka.
- To jest skandal, że uczelnia ojca dyrektora otrzymała takie zlecenie - uważa Marek Jopp, przewodniczący rady powiatowej SLD. - Do Torunia kasa płynie szerokim strumieniem. Niestety, tylko do ojca dyrektora. Można powiedzieć, że był konkurs i uczelnia Rydzyka przedstawiła najlepszą ofertę, ale czego ci wykładowcy mogą nauczyć pracowników sądów i prokuratur? Poprostu rządzący dziś spłacają swoje wyborcze długi wobec Tadeusza Rydzyka. Zapewne nie są to ostatnie benefity jakie ojciec dyrektor dostaje od PiS-u.
Platforma Obywatelska na stronie długwdzięczności.pl oblicza, ile "dotacji"otrzymała fundacja od momentu przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość. Obecnie wartość ta wynosi nieco ponad 30 mln zł.
- A ja w przyszłym tygodniu prowadzę takie szkolenie dla Służby Więziennej, za darmo! Głupi ja - skomentował informację Marcin Czyżniewski, przewodniczący rady miasta.
Kontrakt resortu z uczelnią opiewa na niecałe 3 mln zł.