Zamknij
Ważne

Kreda poszła w odstawkę. Najmłodsi uczą się za pomocą tablic interaktywnych

10:30, 24.09.2015
Skomentuj Dzieci demonstrowały, w jaki sposób można wykorzystać sprzęt multimedialny, fot. Tomasz Berent Dzieci demonstrowały, w jaki sposób można wykorzystać sprzęt multimedialny, fot. Tomasz Berent

Upiorny zgrzyt kredy na tablicy? Brudne ręce? Stara gąbka? To już przeszłość. W podstawówkach rządzą teraz tablice interaktywne. Do szkół właśnie trafiły kolejne takie urządzenia. 

W szkołach podstawowych regionu trwa montowanie ponad 2100 tablic interaktywnych. Taki sprzęt chwalą sobie nauczyciele i dyrektorzy, bo to już drugi etap projektu. Wcześniej do szkół w regionie trafiło 2346 zestawów multimedialnych.

- Mamy zamontowanych 7 tablic w klasach I-III, a wczoraj przyjechało kolejnych 9 i właśnie są montowane – mówi Ewa Jędrzejewska-Głowcaka, dyrektorka szkoły podstawowej i przedszkola w Książkach. - U nas praktycznie każdy potrafi korzystać z takiej tablicy. Wszystkie przedmioty w klasach I-III odbywają się z użyciem takiego sprzętu. Co prawda, zatrzymaliśmy sobie część starych tablic, na wypadek jakiejś awarii czy braku prądu, ale nauczyciele przyznają, że bardzo rzadko korzystają z tych zielonych.

Teraz w Książkach z tablic będą korzystać także nauczyciele w klasach IV-VI, jednak zanim do tego dojdzie belfrowie zostaną przeszkoleni z obsługi sprzętu. Ważne jest jednak to, jak można wykorzystać takie urządzenia.

We wtorek w urzędzie marszałkowskim lekcję pokazową języka angielskiego przeprowadziła anglistka Katarzyna Rasiewicz razem z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Toruniu. Dzieci poznawały Europę za pomocą elektronicznej mapy. Na tablicy interaktywnej wykonywały ćwiczenia.

- Jest to niesamowita rewolucja. Kolejną edycję naszego projektu kierujemy głównie do starszych uczniów szkół podstawowych. Ze wsparcia po raz pierwszy skorzystają też szkoły niepubliczne – podkreśla marszałek Piotr Całbecki. - Ale dostawa sprzętu to nie koniec zmian w systemie. 

 

Na tablice urząd marszałkowski wydał ponad 32 mln zł, a ponad 24 mln zł pochodzi ze środków unijnych.

Kolejnym etapem projektu jest budowa Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej, czyli internetowego systemu dystrybucji treści edukacyjnych. Powstanie portal zawierający interaktywne materiały do nauczania przedmiotów w szkołach podstawowych.

Platforma będzie również miejscem tworzenia i przechowywania treści edukacyjnych oraz posłuży budowie społeczności nauczycieli oraz uczniów udostępniających i wymieniających między sobą tworzone materiały. Sygnał LTE ma zostać włączony pod koniec grudnia. 

 

(Katarzyna Fus)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Michal53Michal53

0 0

A moze Pani Dyrektor z "34" załatwi dla najmlodszych takie tablice bo im najbardziej w dobie powszechnej cyfryzacji sa potrzebne i bedzie w koncu to jakas inicjatywa dla szkoły a nie tylko trwanie na stanowisku w spokoju

21:11, 26.09.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PirydoksynaPirydoksyna

0 0

Takie tablice owszem, są fajne, przydatne, ale fala cudów techniki może doprowadzić do tego, że niedługo zamiast zeszytów będą tablety, albo jakieś inne e-zeszyty, a wtedy... no cóż, dzieci będą może znać litery, ale może być gorzej z pisaniem...

20:43, 30.09.2015
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%