W czwartek (5 września) strażacy walczyli z pożarem traw na terenie Fortu XII w Toruniu. W akcję zaangażowano samoloty gaśnicze. Takie sytuacji mogą zdążać się częściej?!
[FOTORELACJANOWA]11526[/FOTORELACJANOWA]
O godzinie 12:58 w Toruniu, przy ulicy Michała Drzymały na terenie Fortu XII, doszło do pożaru trawy na nieużytkach. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany.
W akcji gaśniczej udział wzięło kilka jednostek straży pożarnej, w tym JRG nr 1, JRG nr 2, JRG nr 3 oraz Wojskowa Straż Pożarna CSAiU w Toruniu. Do walki z ogniem zaangażowano także dwa samoloty gaśnicze DROMADER, które dokonywały zrzutów wody. Dodatkowo, na miejscu działał oddział żołnierzy z CSAiU w Toruniu.
Dzięki szybkiej interwencji służb, udało się opanować ogień i zapobiec większym szkodom.
Eksperci ostrzegają! W najbliższym czasie do takich sytuacji może dochodzić znacznie częściej, a wystarczy jedynie jedna iskra. To skutek ogromnej suszy, jaka panuje na terenie całego kraju. Przyczyniły się do niej rekordowo wysokie temperatury pod koniec sierpnia i na początku września połączenie z niskim poziomem opadów.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej określił zagrożenie pożarowe na terenie całego kraju jako ekstremalne.
Toruń: Znów wyjdą na ulice. Manifestacja pro-life może
To tylko chciejstwo życzeniowe ideologicznie lewej redakcji ddtorunia
edek
16:01, 2025-06-07
Wielki sukces UMK! Znalazł się wśród najlepszych
1008 miejsce na świecie,376 w Europie i 11 w Polsce - no skoro to jest sukces to nie mam pytań.Normalnie aż mi mowę odjęło...🤣🤣🤣
Ktoś
15:47, 2025-06-07
Toruń: W ukraińskim stylu. Otworzono nowy park
Jest tam jakaś tabliczka z tą banderowską nazwę Żeby ją natychmiast można było wyrwać i zmusimy te Urzędnicze koorvy do zmiany nazwy park Pamięci Ofiary Rzezi Wołyńskiej? Polak pyta
PolskaSprawa
15:38, 2025-06-07
Toruń: W ukraińskim stylu. Otworzono nowy park
Co to za kpina ta ukracka nazwa. Platfus gulewski z zawsze niepoRADNYMI wiecznie liże doopę banderowcom Na zbity pysk powinni stracić prace za antypolskie działanie. Nie wiem toruniaki dlaczego to tolerujecie wyrażacie sprzeciw na takie antypolskie zachowania. Kpina dramat wieczna hańba wogom Polski
ŚWO
15:34, 2025-06-07
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz