Zamknij
Ważne

Diecezja toruńska wychodzi z modlitwą na ulice miast. Wierni odmawiać będą Koronkę

W.P 06:00, 28.09.2023
Zdjęcie ilustracyjne. Depositphotos Zdjęcie ilustracyjne. Depositphotos

W diecezji toruńskiej w czwartek (28 września) o godzinie 15:00, odbędzie się "Koronka na Ulicach Miast," która integruje wiernych przez modlitwę.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Koronka to rodzaj modlitwy, w której wierni wielokrotnie powtarzają określone modlitwy, oddając cześć świętym, Jezusowi Chrystusowi, Matce Bożej lub Duchowi Świętemu. Istnieje wiele różnych rodzajów koronek, z każdą z nimi związane są unikalne historie i znaczenia.

Wiele z tych modlitw przekazywanych było przez błogosławionych, świętych oraz mistyków chrześcijańskich. Jednym z przykładów jest "Koronka do Miłosierdzia Bożego," przekazana siostrze Faustynie Kowalskiej przez Jezusa w czasie objawienia.

Akcja "Koronka na Ulicach Miast" to wyjątkowy moment, kiedy wierni wychodzą na ulice, place i różne zakątki miast, aby wspólnie odmawiać modlitwę. W diecezji toruńskiej do tej pięknej tradycji przyłączają się miasta takie jak: Chełmno, Działdowo, Grudziądz, Lidzbark, Łasin, Nowe Miasto Lubawskie i Toruń.

Wspólna modlitwa zacznie się o godzinie 15:00, która uznawana jest za moment śmierci Jezusa Chrystusa.

28 września to ważny dzień dla wiernych Kościoła w Polsce. Tego dnia 1958 roku, w katedrze wawelskiej Karol Wojtyła został wyświęcony na biskupa z rąk arcybiskupa Eugeniusza Baziaka.

Wspólna koronka to czas refleksji, skupienia i jedności. Dla wielu ludzi jest to okazja do spotkania się z innymi wierzącymi.

Zobacz także: 

(W.P)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%