Zamknij
Ważne

Dewastacje na starym moście? To ma być konkretne rozwiązanie

 11:00, 27.08.2023
Skomentuj Archiwum DDToruń Fot. Daniel Wiśniewski Archiwum DDToruń Fot. Daniel Wiśniewski

Mieszkańcy mają dość chuliganów na moście Józefa Piłsudskiego i oczekują konkretnych rozwiązań. Czy to zaproponowane rozwiąże problem?

[ALERT]1692944463822[/ALERT]

W ostatnich miesiącach zwiększyły się akcje dewastacji w mieście. Zniszczenia i usterki pojawiają się m.in. na terenie Zespołu Staromiejskiego i starym moście. W tej drugiej lokalizacji co pewien czas "cierpi" m.in. winda, co zauważają nie tylko mieszkańcy, ale i radni.

- W związku z powtarzającymi się dewastacjami wind, szybów i filarów mostu proszę o zwiększenie liczby patroli Straży Miejskiej i/lub Policji w tej okolicy. W ubiegły piątek przekazywałem informację o pomalowanej windzie po zachodniej stronie mostu, w sobotę była wyczyszczona, a dziś wyglądała jak na załączonych zdjęciach. Również filary i poręcze schodów są zamalowywane napisami

- zwrócił się do prezydenta Bartosz Szymański.

Radny dodaje, że wie o planowanym monitoringu, ale do czasu jego uruchomienia, jego zdaniem, dobrze byłoby doraźnie zadbać o to miejsce. 

Prezydent się zgadza

I odpisuje radnemu na otrzymany od niego wniosek. Włodarz Torunia zapewnia, że sytuacja, o ile już nie jest lepsza, to powinna się teraz poprawić.

- Straż miejska w Toruniu, od lipca bieżącego roku w procesie planowania służb w obrębie zespołu staromiejskiego uwzględnia wzmożony kontrole doraźna dla patroli: w okolicy mostu drogowego im Józefa Piłsudskiego, jak również pod kątem dewastacji infrastruktury przedmiotowego obiektu

- informuje Michał Zaleski.

Kontrole mają być realizowane w możliwie jak największej częstotliwości

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(11)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Gość Gość

18 1

Typowe zachowania polaczków, byle zniszczyć. Więcej kamer i aby skutecznie reagowały służby. Potem taki pajac powinien zapłacić grube pieniądze za naprawę i w ramach zadośćuczynienia pędzelkiem sam pomalować balustrady na całej długości mostu :)

12:03, 27.08.2023
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

świadekświadek

2 0

polaczki polaczkami ale doszli jeszcze upadlińcy co też nacpani i nachlani lubia cos rozwalić lub pobazgrolić!

18:31, 28.08.2023

do "swiadkado "swiadka

1 1

Jakoś nic takiego nie odnotowano.

08:07, 29.08.2023

MarikanMarikan

18 1

To od razu bezradni radni ruszą doopy i ogarną temat pilnych stref gdzie mozna tylko zostawić e złom zwany hulajnogi. Trochę absurd co durnie wyczyniają rzucając ten szrot na samym srodku wszystkiego. Najwyższa pora albo to zlikwidować albo ogarnąć porządek z tym problemem

12:40, 27.08.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TorunianinTorunianin

7 1

Był podobny wypadek gdzie ,, malarze'' pomalowali wszystkie kasy i jeszcze wszystko co się dało pomalować na starym stadionie Apatora na ul. Broniewskiego no i wpadli , wyrok moim zdaniem był wyjątkowo łagodny , musieli pomalować wszystko łącznie z kasami żeby były jak nowe , pomalowali .....spisali się chłopaki na medal

13:05, 27.08.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CtCt

13 3

Dziki naród toruński jeszcze nie gotowy do darmowego czegoś. Jedynie socjale opanowali.

14:44, 27.08.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mieeetek mieeetek

9 0

ustawić gniazdo CKM-u z każdej strony mostu i się skończy rumakowanie..

21:35, 27.08.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Val de Mar Val de Mar

6 0

Kamery , kamery i jeszcze raz kamery !

07:16, 28.08.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KpiarzKpiarz

7 0

Jeśli kary są za takie czyny śmieszne, to nie ma co się dziwić że chuligani robią to i takie kary prawo mają gdzieś. Ale jeśli za takie bazgroły delikwent miałby zapłacić np 20 tyś to sądzę że wcześniej by się 10 razy zastanowił.

07:51, 28.08.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

szkoda slowszkoda slow

3 0

od razu widac braki policji w miescie. tajniaki zamiast brac sie za robote i latac za uczciwymi obywatelami bezcelowo niuchaliby takich zwyroli ale to dzis strach zglosic problem. ludzie co to nam sie porobilo w tym dziwnym kraju...

08:51, 28.08.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Torunianka Torunianka

3 1

windy są tam zbyteczne!!! tylko bezdomni w nich chleją i sikają:(((

09:33, 28.08.2023
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AskaAska

1 1

Masz racje korzystaja tylko mlode dupy by sprowadzic rower. Zenujace

12:28, 28.08.2023

SzefVip SzefVip

2 0

Jeju skad my mamy tego pseudo prezydenta.
Wiadomo ze nikt nie maluje jak chodzi straz czy policja. Kamery sa juz na.moscie. Podlaczyles je chlopie.czy nie? W windzie dyskretna dobra Kamera i.koles.nagrany. kiedy torun bedzie mial prezydenta jak bydgoszcz?

12:24, 28.08.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

co za dziadowski dziennikarstwo - byle łeb popełnia wysryw na platformie dla atencjuszy- kretynów, a już szmatławe ddt wtóruje mu w trzepaniu kuca

zamknąć was!

16:35, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

W Polsce coraz częściej można odnieść wrażenie, że osoby o innym kolorze skóry traktowane są z góry jako zagrożenie, zanim jeszcze cokolwiek zrobią. Stereotypy i uprzedzenia wciąż mają się dobrze, a narracja oparta na strachu często zastępuje rozsądek i empatię. Tymczasem, gdy sprawcą przestępstwa jest etniczny Polak, zwłaszcza jeśli nie wpisuje się w medialny obraz „innego”, sytuacja bywa traktowana znacznie łagodniej — zarówno przez opinię publiczną, jak i niekiedy przez organy ścigania czy media. W takich przypadkach szybko pojawia się próba usprawiedliwiania: że to był „wypadek”, że „nie chciał”, że „był pod wpływem emocji”. Warto postawić pytania, które nie dają spokoju: Ile warte było życie Klaudii, brutalnie odebrane bez żadnego powodu? Jak wyceniono życie małżeństwa, które zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Nowy Rok przez taksówkarza kilka lat temu? Czy ich tragedie były nagłaśniane i traktowane z równym oburzeniem, jak te, w których sprawcą jest osoba o innym pochodzeniu? Dopóki nie zaczniemy traktować wszystkich obywateli — bez względu na kolor skóry, pochodzenie czy wyznanie — z równą miarą, nie możemy mówić o sprawiedliwości. Każde życie ma taką samą wartość. Tolerowanie przemocy w jednej grupie i demonizowanie innej prowadzi tylko do pogłębiania podziałów i niesprawiedliwości społecznej.

Obserwator

16:13, 2025-07-04

Toruń | Co się działo w pod komendą policji?

Wow k.......wow

AskaTorunKujPom

14:58, 2025-07-04

Strach w toruńskiej gastronomii. Nigdy nie było tak źle

Każdy kto nie brał karty w referendum do glosowania, ma jej krew na rękach. Definitywnie powinien zostać przerobiony na mydło, a politykom którzy do tego zachęcali, wydłubać oczy.

***** kolorowych

14:39, 2025-07-04

0%