Zamknij
REKLAMA

Jarosław Kaczyński zlekceważył ojca Rydzyka? Nie przyjechał do Torunia!

Adam Jóźwiak Adam Jóźwiak 11.00, 05.12.2022 A.J.
Skomentuj fot. archiwum
REKLAMA

W sobotę (3 grudnia) w Toruniu odbyły się 31. urodziny Radia Maryja. Do naszego miasta przyjechały tłumy sympatyków katolickiej rozgłośni, oraz najważniejsi politycy PiS. Zabrało jednak premiera Mateusza Morawieckiego, jak i prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego. 

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Fani działalności o. Rydzyka i jego rozgłośni w namiotach przed Areną Toruń mogli skorzystać z posiłków i ciepłych napojów, a także zakupić liczne dewocjonalia. 

Punktem kulinacyjnym uroczystości była uroczysta Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. abp. Tadeusza Wojdy, Metropolity Gdańskiego.

Ważni politycy PiS

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12. Udział w nich wzięli ważni politycy PiS m.in. wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin, wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Zabrakło Jarosława Kaczyńskiego 

W Toruniu nie pojawił się za to Jarosław Kaczyński, który nie raz bywał na urodzinach rozgłośni. Napisał jednak list, który odczytano podczas mszy.

Jarosław Kaczyński  podkreślał rolę samego ojca Rydzyka.

- Dziękujemy również Stwórcy za ten dar, przez który działa Opatrzność, za osobę czcigodnego ojca dyrektora

 - napisał prezes PiS.

Na ciepłych słowa się nie skończyło. Wicepremierzy Sasin i Błaszczak przekazali dyrektorowi Radia Maryja eksponat przeznaczony dla budowanego przez niego Muzeum Pamięć i Tożsamość w Toruniu. Był to miecz, który pochodzi z początku II wieku, a na tereny dzisiejszej Polski trafił w XV wieku.

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

temat zastępczytemat zastępczy

6 10

Fabryka Kłamstwa czyli brukowiec DD Toruń, specjalizuje się w ogłupianiu i agitowaniu tematami zastępczymi dla Untermenschów 14:05, 05.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Hehehehe Hehehehe

12 4

Kaberaciarz znany pod ksywą prezes miał swoją trasę koncertową po Pisopolsce ze swoim standuperskim programem.....ale tam nie tylko prezesa nie było....Chrystusa też nie było bo nie miał przygotowanej koperty dla złotego cielca i za biednie wyglądał to go na ten spęd bałwochwalczy nie wpuścili... 14:32, 05.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Były wyborca PiSByły wyborca PiS

6 0

Kurdupel Kaczyński robi z połykiem Rydzykowi i to każdy Polak wie od 2005 roku. 14:25, 06.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%