Zamknij
REKLAMA

Ten głos znał każdy mieszkaniec Torunia. Teraz zostanie upamiętniony!

Adam Jóźwiak Adam Jóźwiak 18.00, 03.12.2022 A.J.
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

W sierpniu ubiegłego roku zmarł Andrzej Langer, przez wielu nazywany głosem starówki w Toruniu. Mężczyzna przez lata swoim głosem zachęcał m.in. do odwiedzenia lokali gastronomicznych.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Jego głos znał niemal każdy bywalec toruńskiej starówki. "Meta, seta, galereta...", lub "Najlepsza pizza w Toruniu" słyszał niemal każdy z nas.

69-latek zmarł nagle, ale zmagał się z z chorobą nowotworową. Nie każdy z wie, ale Pan Andrzej był też emerytowanym żołnierzem.

Upamiętnienie Pana Andrzeja

"Głos toruńskiej starówki" będzie upamiętniony. Postarał się o to radny Piotr Lenkiewicz. 

-  Otrzymałem na piśmie odpowiedź od prezydenta Torunia, która jest dużym krokiem do przodu. Urząd Miasta zapewnia, że docenia postać pana Andrzeja i fakt, że to właśnie ludzie współtworzą klimat, koloryt, historię Torunia. Jest zgoda i wola upamiętnienia "głosu starówki" w formie instalacji, która przypominać m.in. dźwiękiem będzie przypominać najważniejszy atrybut zmarłego: ten niezwykły głos

- mówi radny Piotr Lenkiewicz.

Gdzie może pojawić się instalacja? -Obecnie trwają ustalenia między jednostkami UMT, włączona będzie także rodzina Pana Andrzeja - dodaje radny.

 

Czy Waszym zdaniem to dobry pomysł na upamiętnienie Pana Andrzeja?

 

Zobacz także:

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

AlAl

10 2

Serio to się dzieje? Radni w tym mieście to żenada... 19:57, 03.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ali GAli G

3 9

To akurat fajna inicjatywa. Każdy znał głos Pana Andrzeja, tak samo jak każdy zna Cygana z Torunia. O nim też warto było by wspomnieć. Żenadą natomiast są takie osoby jak ty, po śmierci których nikt nie będzie pamiętał. 22:24, 03.12.2022


Koniec,ludziKoniec,ludzi

11 1

Zmarłych synku to sie w sercu pamięta. A nie robi kukły z silikonu czy puszcza głos z magnetofonu. Czemu to ma służyć.?Abstrakcja dzisiejszej mentalności. Jest tez duzo żuli na starówce. To teraz mamy odlać pomnik z bronzu, ob, sr. ane.go menela z wyciągniętą łapą zrobić guziczek z pojemnikiem. Jak naciśniesz to sie figura odezwie. Kierowniku Dej na na kieliszek chleba. Wasze rozumy trawi erozja i ignorancja 12:00, 04.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%