Zamknij
REKLAMA

Mówią, że od początku byli w gotowości. "Torunianie mogą cieszyć się zimową aurą"

15.00, 23.11.2022 D.W./MPO
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Miejskie spółki przekonują, że w tym roku zima ich nie zaskoczyła. Zwracają jednak uwagę, że w tym roku przyszła ona wyjątkowo wcześnie i potrzebne było szybkie działanie.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Pierwszy śnieg w Toruniu pojawił się w minioną sobotę (19 listopada), na ponad miesiąc przed kalendarzową zimą. MPO już wcześniej otrzymało prognozy pogody i jak przekonują przedstawiciele spółki, dzięki temu można było się odpowiednio przygotować

- Pracownicy spółki tradycyjnie od 1 listopada pozostawali w gotowości do zmierzenia się z pierwszym uderzeniem zimy. Od początku ubiegłego tygodnia dyspozytorzy rozpoczęli pełnienie całodobowych dyżurów, trwających po 12 godzin każdy

- czytamy w komunikacie MPO.

Śnieg pojawił się w sobotę (19 listopada) około godz. 14, a na ulice Torunia wyjechało dziewięć solarek, rozsypujących mieszaninę piasku i soli (odśnieżały drogi I i II kategorii) oraz cztery ciągniki, które wyjechały na III kategorię utrzymania dróg. Łącznie zabezpieczono 720 km tras, zużywając 80 ton soli oraz 80 ton piasku.

Z kolei w poniedziałek (21 listopada) służby wyjechały na drogi już o 2 w nocy. W akcji wzięło wtedy udział pięć ciągników. Prezes MPO uspokaja, że sytuacja jest opanowana i mieszkańcy mogą być spokojni.

- Torunianie mogą cieszyć się spokojnie piękną, zimową aurą.  Pracownicy spółki czuwają nad bezpieczeństwem kierowców

- mówi prezes spółki Krzysztof Kowalski.

MPO poinformowało, że do usuwania skutków tegorocznej zimy do dyspozycji pozostaje około 100 pracowników, 43 sztuki specjalistycznego sprzętu oraz 20 koksowników. Spółka jest też w posiadaniu specjalnie przygotowanej prognozy pogody, dzięki której zyskuje czas na podjęcie działań, koniecznych w przypadku wystąpienia opadów.

 
(D.W./MPO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

BabaBaba

0 0

Jak zwykle 21:04, 24.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%