Zamknij
REKLAMA

Toruński anioł z elektroodpadów i wiele innych. Takie atrakcje zaplanowali

Daniel Wiśniewski Daniel Wiśniewski 06.00, 15.09.2022 .
Skomentuj Fot. MPO Toruń
REKLAMA

Wkrótce na Rynku Nowomiejskim staną m.in. stoiska toruńskiego Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. Ma to związek z akcją sprzątania świata.

Edukacja ekologiczna poprzez zabawę, budowa symbolu miasta - toruńskiego anioła z elektroodpadów, sadzenie kwitnących kwiatów oraz występ chóru uczniów z repertuarem o przesłaniu ekologicznym - to wszystko czeka uczestników akcji Sprzątanie Świata z MPO.

Ogólnopolska akcja Sprzątania Świata odbędzie się pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze". Tym razem impreza odbędzie się 17 września na Rynku Nowomiejskim. 

- W tym roku czekać będą na Państwa aż cztery stoiska: Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o. w Toruniu, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Nadleśnictwem Dobrzejewice, Fundacji Odzyskaj Środowisko oraz Leroy Merlin

- informują organizatorzy.

Ale się będzie działo

Na dwóch pierwszych stoiskach będzie prowadzona edukacja ekologiczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ruch pójdą koła fortuny, karty pracy i chwytaki do segregacji odpadów. Będzie można także wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie na ściance o tematyce ekologicznej. Kolejne stoisko będzie miejscem, gdzie dzieci i młodzież wspólnie będą budować toruńskiego anioła z elektrośmieci. Leroy Merlin z kolei przedstawi milusińskim swoją ideę zaszczepiania miłości do przyrody poprzez naukę sadzenia kwitnących kwiatów na stoisku „Dzieciaki sadzeniaki”.

Co jeszcze na Rynku?

Całkiem sporo. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz leki i baterie. Zaplanowano także konkurs wiedzy dla dorosłych oraz grę planszową z nagrodami dla dzieci.

Jak co roku uciecha czeka też na milusińskich, którzy będą mogli obejrzeć z bliska pojazdy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Sp. z o.o.. Spółka zaprezentuje specjalistyczny sprzęt, który każdego dnia przemierza ulice Torunia odbierając odpady od mieszkańców, oczyszczając ulice z piasku, śniegu, czy błota.

Impreza rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 14.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

RRRR

3 1

W tych godzinach to się odsypia cały tydzień ciężkiej pracy! 12:13, 15.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%