Zamknij
REKLAMA

Ruch tylko jednym pasem w jedną stronę! Ruszył remont bulwarów!

15:00, 28.06.2022 | A.J.
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Dziś (28.06) rozpoczęła się przebudowa Bulwaru Filadelfijskiego. Kierowcy muszą spodziewać się dużych utrudnień w ruchu, ale wykonawca przekonuje, że zaplanowano to tak, aby mieszkańcy odczuli to jak najmniej.

Zadanie obejmuje dwukilometrowy pas nabrzeża Wisły pomiędzy mostem kolejowym w pobliżu Dworca Miasto, a granicami przystani AZS. W jego ramach wykonane zostaną ścieżki rowerowe, jezdnia, chodniki i ciągi piesze oraz promenada wzdłuż brzegu Wisły.

Inwestycja przewiduje też przebudowę sieci gazowej oraz wykonanie instalacji elektrycznej i teletechnicznej. W ramach zadania powstaną również schody terenowe i zejścia do Wisły, a także mała architektura.

 Na terenie inwestycji zamontowane będą 4 kamery monitoringu miejskiego oraz 2 punkty WI-FI na wysokości ul. Żeglarskiej i Łaziennej.

Wykonawcą prac jest firma ONDE S.A. To na jej barkach spoczywa główna część inwestycji.

- Jesteśmy toruńską firmą bardzo związaną z miastem. Dla nas to zadanie jest niezwykle ważne. Chcieliśmy w naszym rodzinnym mieście zaistnieć na przedsięwzięciach, które z ochroną środowiska i poprawą warunków ruchowych mają wiele wspólnego. Dzięki ograniczeniu emisji skorzystają również zabytkowe budynki i przyroda. Dbałość o środowisko to jedna z kluczowych kwestii, jakie przyświecają nam w prowadzeniu biznesu

- powiedział na konferencji zorganizowanej w piątek (24 czerwca) Marcin Szerszeń, wiceprezes ONDE.

[ZT]39241[/ZT]

Na placu budowy pojawiły się już frezarki.

Bulwar Filadelfijski na odcinku od ulicy Ślimak Getyński w kierunku ulicy Popiełuszki jest otwarty w dwóch kierunkach. Natomiast na odcinku od ulicy Ślimak Getyński do ul. Warszawskiej, ruch odbywa się tylko w kierunku ul. Warszawskiej.

Ciągi piesze wzdłuż nabrzeża Wisły jak i dojścia do ul. Wola Zamkowa oraz bram (Klasztornej, Mostowej) są dostępne dla pieszych.

[FOTORELACJA]7770[/FOTORELACJA]

Remont = duże utrudnienia

Celem przebudowy Bulwaru Filadelfijskiego jest ograniczenie ruchu samochodowego, w celu zminimalizowania negatywnego wpływu emisji spalin na ten obszar. Pewne jest jednak, że na czas remontu, na bulwarach pojawią się korki.

Przypominamy, że do końca września Bulwar Filadelfijski na odcinku od ulicy Ślimak Getyński w kierunku ulicy Popiełuszki jest otwarty w dwóch kierunkach.

Masz dla nas temat? Napisz.

[ALERT]1656412662872[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

OlekOlek

5 1

Najwyższy czas. 16:06, 28.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Korek rannyKorek ranny

3 2

Korek w stronę miasta jest od Zapolexu do akademików. Bomba. 21:05, 28.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sitsit

4 2

bardzo dobrze
bardzo potrzebny remont!
śmiem twierdzić ze lekko z 10 lat za późno
główna ulica z pocztówek, a taka *%#)!& wstyd ze dopiero teraz miasto się za to zabiera.
tylko tych drzew przy "katarzynce" nie wycinajcie bo nogi z dupy powyrywam!
07:28, 29.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DolarDolar

2 2

Zamknac bulwar. I zacząć przeprowadzać remont z głową... A nie jeden pas, później drugi a na końcu wodociągi będą kuc.... Budyń weź łopatę i pokaz jak się robi remont w Toruniu. 13:21, 29.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%