Zamknij
REKLAMA

Powalone drzewa i zniszczone auta. Burza w Toruniu namieszała [FOTO]

12:30, 21.06.2022 | .
Skomentuj Fot. Daniel Wiśniewski
REKLAMA

Ostatnie dni i noce upłynęły pod znakiem silnych wyładowań atmosferycznych. Miasto informuje o stratach, które burza wyrządziła w Toruniu.

Niedziela i poniedziałek charakteryzowały się skrajnie odmienną pogodą. Najpierw upał i temperatury powyżej 30 stopni, a później deszcze i burze. O ich pojawieniu się informowaliśmy 20 czerwca na naszym portalu.

[ZT]39156[/ZT]

Silne wyładowania atmosferyczne dały o sobie znać m.in. w Toruniu. Jak informuje miasto, w nocy w związku z występowaniem burz i opadów gradu, na terenie miasta uszkodzeniu uległo kilkanaście drzew oraz elementy infrastruktury miejskiej. Strażacy i Pogotowie Drogowe interweniowało kilkanaście razy.

- Interwencje miały związek przede wszystkim z koniecznością zabezpieczenia lub usunięcia uszkodzonych drzew. Najwięcej zdarzeń odnotowano w rejonie starówki, Bydgoskiego Przedmieścia oraz Rubinkowa

- informuje miasto.

[FOTORELACJA]7747[/FOTORELACJA]

Zniszczone auta

Na ul. Reja drzewo przewróciło się na dwa samochody. W zdarzeniu na szczęście jednak nikt nie ucierpiał. Burzowa noc dała się też we znaki infrastrukturze miejskiej.

- Uszkodzony został sygnalizator świetlny w rejonie ulic Grudziądzka/Warneńczyka, zerwane zostały panele fotowoltaiczne z jednego z budynków przy ul. Chrobrego. Zniszczeniu uległ także baner reklamowy na placu św. Katarzyny oraz bariery przy Dworze Artusa - czytamy w miejskim newsletterze.

To żywioł!

Specjaliści alarmują i kolejny raz przypominają, że każda, nawet najsłabsza burza stanowi zagrożenie i nie powinna być bagatelizowana. Niebezpieczna pogoda może się utrzymywać nawet do godz. 22. 

Jeżeli burza zastanie nas poza domem należy: jak najszybciej znaleźć bezpieczne schronienie, unikać przebywania pod drzewami i na otwartej przestrzeni. W domu najlepiej unikać używania sprzętów elektrycznych i elektronicznych zasilanych z sieci, odłączyć od sieci elektroniczny sprzęt domowy i przygotować latarkę z bateriami, na wypadek przerw w dostawie prądu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

mieeetek mieeetek

4 0

chłopaki w rurkach trzęsą kolanami na samo słowo burza.. 17:19, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%