Zamknij
REKLAMA

Toruń: będą duże zmiany w organizacji ruchu. Chodzi o te miejsca!

15:22, 11.05.2022 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Toruń: będą duże zmiany w organizacji ruchu. Chodzi o te miejsca!

Budowa nowej linii tramwajowej wkracza na kolejny etap. Już niebawem prace obejmą rejon placu NOT, ronda Czadcy i skrzyżowania ulic Polna/Ugory. Z tego powodu czekają nas zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej. Najbliższe już 14 maja br.

Budowa nowej linii tramwajowej rozpoczęła się w październiku ub.r. i w chwili obecnej trwa równolegle w dwunastu punktach miasta:

ul. Polna: od przejazdu PKP do ul. Traktorowej (A1),

skrzyżowanie ul. Polna/Ugory (A2),

ul. Watzenrodego: od CH do ul. Hubego (A5),

ul. Watzenrodego: od ul. Hubego do ul. Grasera (A6),

ul. Watzenrodego: od ul. Grasera do ul. Strobanda (A7),

rondo ul. Grasera - ul. Strobanda (A8),

Szosa Chełmińska: od placu NOT do targowiska (B2),

Szosa Chełmińska: od targowiska do ul. Bema (B3),

al. 700-lecia Torunia: od ul. Dekerta do ul. Podgórnej/Bema (B4),

Szosa Chełmińska: od ul. Bema do trasy średnicowej (B5),

Szosa Chełmińska: od trasy średnicowej do ul Długiej (B6),

ul. Długa: od ul. Szosa Chełmińska do ul. Mohna (B7).

Obecnie rozpoczynają się kolejne etapy realizacji zadania, co wiąże się ze sporymi zmianami w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej.

- Przy tak rozległej inwestycji - by mogło powstać nowe torowisko, nowe przystanki, ciągi piesze i rowerowe i cała infrastruktura towarzysząca - nie da się uniknąć zmian i utrudnień w ruchu. Przepraszamy za wszelkie niedogodności. Wraz z wykonawcami prac postaramy się, by były jak najmniej uciążliwe. Za to po zakończeniu budowy na pewno jakość komunikacji tramwajowej i drogowej wzrośnie, co zrekompensuje czas utrudnień w ruchu. O kolejnych zmianach będziemy informowali na bieżąco, z odpowiednim wyprzedzeniem – zapewnia prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki..

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU DROGOWEGO I KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

SKRZYŻOWANIE POLNA/UGORY - 14.05.2022 - 15.07.2022

- 14 maja 2022 r. zmieni się organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Polna/Ugory. By umożliwić przejazd, a jednocześnie prowadzić prace, powstanie ta, tymczasowe rondo. Południowa jezdnia ul. Polnej zostanie wyłączona, a ruch zostanie skierowany dwukierunkowo na jezdnię północną. Nie będzie możliwości skrętu z tymczasowego ronda w ul. Traktorową. Sugerowany objazd do ul. Traktorowej - ulicą Polną oraz Forteczną. Zakończenie tego etapu prac planowane jest 15 lipca br. – mówi prezes Wyszogrodzki.

Zmiany w komunikacji miejskiej

Autobusy linii nr 12 kursować będą objazdem ul. Polna i Forteczną. Na trasie objazdu w kierunku centrum wyznaczono tymczasowy przystanek na ul. Fortecznej, a w kier. Wrzosów na ul. Polnej przed Traktorową.

Główne prace realizowane w okresie trwania zmian w organizacji ruchu będą polegały na wykonaniu układu torowego (nawierzchnia z płyt prefabrykowanych) na skrzyżowaniu wraz z drenażem torowiska oraz przebudową niezbędnych kolizji.

Co dalej? Kolejny etap prac na tym skrzyżowaniu zakłada przejście torowiskiem przez północną jezdnię ulicy Polnej. Na czas prowadzenia robót jezdnia ta zostanie zamknięta, a ruch będzie prowadzony dwukierunkowo jezdnią południową oraz zostanie otwarta ulica Traktorowa. Na skrzyżowaniu nadal będzie funkcjonować tymczasowe rondo.

Planowany termin rozpoczęcia prac kolejnego etapu prac: 18.07.2022 r.

O zmianach poinformujemy przed ich wprowadzeniem.

[ALERT]1652275314322[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

HeheheHehehe

10 0

Ależ będzie fajna jatka 16:16, 11.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OczywiścieOczywiście

6 0

Nie wpłynie to na czas przejazdu autobusu? 21:39, 11.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EhEh

0 0

Jeśli wg WGK posiadam "dogodny system przesiadek" i na przesiadkę z jednej linii na drugą mam 3 minuty, a pierwsza z nich zapewne będzie stała w korkach, gdzie druga jeździ co 40 minut, to jakie jest prawdopodobieństwo, że zdążę na 7 do pracy nie wyjeżdżając o 5 rano spod domu?
Wyliczy mi to ktoś w UM czy tylko tam potrafią liczyć ile kosztują ich nocne tramwaje, a pasażer ma liczyć na siebie? 12:28, 12.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hehehehehehe

0 0

Nie zajmujmy się takim narzekaniem, w wgk są super fachowcy od rozkładów jazdy, tacy jak Krzysztof Przybyszewski, i on zapewne ma to wszystko dokładnie policzone 13:30, 12.05.2022


0%