Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku uruchomiły programy stypendialne dla studentów medycyny oraz młodych lekarzy, których celem jest związane medyków z tymi lecznicami.
To remedium na odczuwany w całym kraju deficyt kadr medycznych.
- Największym problem może się wkrótce okazać brak personelu przy łóżkach chorych. Sytuacja kadrowa w służbie zdrowia jest krytyczna i jeśli nie zaczniemy działać już teraz, staniemy się medyczną pustynią, z nowoczesnymi szpitalami, w których trzeba będzie, ze względu na brak personelu, zamykać dobrze wyposażone oddziały – mówił we wrześniu, zapowiadając stypendia fundowane dla lekarzy in spe oraz lekarzy rezydentów w kujawsko-pomorskich lecznicach wojewódzkich, marszałek Piotr Całbecki.
Włocławski Szpital Specjalistyczny właśnie podpisał pierwsze pięć umów ze studentami piątego roku medycyny.
Większość z nich jest związana rodzinnie z Włocławkiem (jedna z przyszłych lekarek pochodzi z Kazachstanu), ale studiują na uczelniach medycznych w całym kraju.
Stypendium wynosi 2 tys. złotych miesięcznie, lecznica będzie też wypłacać 40-procentowe dodatki w czasie odbywania lekarskiego stażu podyplomowego.
Podobny program, adresowany do studentów ostatnich lat medycyny oraz lekarzy stażystów, realizuje toruński Szpital Zespolony. „Dodatek lojalnościowy” dla lekarza rezydenta wynosi 2 tys. złotych, stypendium dla studenta 1 800 złotych.
Aktualnie w programie uczestniczy siedmioro lekarzy i szóstka studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Zasadą stypendiów fundowanych jest zawodowe związanie (na czas określony w umowie) z placówką fundującą.
Wobec pogłębiającego się kryzysu kadrowego w służbie zdrowia prezydent Włocławka zapowiedział stworzenie specjalnej puli mieszkań dla lekarzy i pielęgniarek (bo pielęgniarek też w polskich szpitalach brakuje, i to od lat).
We włocławskim Szpitalu Specjalistycznym, jedynej takiej placówce w mieście, ze względu na brak personelu trzeba było kilkakrotnie zawieszać funkcjonowanie newralgicznych oddziałów.
[ALERT]1641979797997[/ALERT]
koniec ludzkości11:41, 12.01.2022
"Paszport szczepionkowy jest wstępem do, bazującej na biomertii, cyfrowej tożsamości miliardòw ludzi".
Cytat z audycji niemieckiego radia publicznego @dlf
pt."Cyfrowa tożsamość - życie w społeczeństwie pod nadzorem", nadanej w październiku 2020r i powtòrzonej 27.12.2021r. https://twitter.com/i/status/1478051916613664779
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wenezeulski nożownik i śmierć 24-latki w Toruniu. Poseł
Pani Gembicka ma rację, ale nie zdołała wskazać rozwiązania tej sytuacji, a rozwiązanie jest proste: trzeba przegonić rudego niemca i jego bandę i ukarać surowo za zddradde i zbrodnie przeciwko Narodowi Polskiemu. I będzie ład, porządek, bezpieczeństwo, rozwój i dobrobyt.
Wojas
18:10, 2025-07-06
Region | Kolumbijczyk dźgnął nożem 41-latka. Polak nie
Polak zastraszoną mniejszością we własnym kraju! W tę stronę pędzi ten zasrany lewacki nurt!
zakały ludzkie
17:05, 2025-07-06
Po śmierci Klaudii: Fundacja żąda danych
zdelegalizować te pasożytnicze lewackie organizacje i fundacje, funkcjonujące za unijną kasę i dedykowane do rozkładu życia społecznego i tradycyjnych wartości
won!
17:03, 2025-07-06
Region | Kolumbijczyk dźgnął nożem 41-latka. Polak nie
dziki kraj nam tu robia, noze z soba nosza? boooze co za niehonorowe prymitywne narody
western
16:33, 2025-07-06