Zamknij
REKLAMA

Młodzi lekarze z Torunia zarobią więcej. Pieniądze dał marszałek!

10:39, 12.01.2022 | ddtorun.pl
Skomentuj fot. depositphotos/zdjęcie ilustracyjne
REKLAMA

Młodzi lekarze z Torunia zarobią więcej. Pieniądze dał marszałek!

Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku uruchomiły programy stypendialne dla studentów medycyny oraz młodych lekarzy, których celem jest związane medyków z tymi lecznicami.

To remedium na odczuwany w całym kraju deficyt kadr medycznych.

- Największym problem może się wkrótce okazać brak personelu przy łóżkach chorych. Sytuacja kadrowa w służbie zdrowia jest krytyczna i jeśli nie zaczniemy działać już teraz, staniemy się medyczną pustynią, z nowoczesnymi szpitalami, w których trzeba będzie, ze względu na brak personelu, zamykać dobrze wyposażone oddziały – mówił we wrześniu, zapowiadając stypendia fundowane dla lekarzy in spe oraz lekarzy rezydentów w kujawsko-pomorskich lecznicach wojewódzkich, marszałek Piotr Całbecki.

Włocławski Szpital Specjalistyczny właśnie podpisał pierwsze pięć umów ze studentami piątego roku medycyny.

Większość z nich jest związana rodzinnie z Włocławkiem (jedna z przyszłych lekarek pochodzi z Kazachstanu), ale studiują na uczelniach medycznych w całym kraju.

Stypendium wynosi 2 tys. złotych miesięcznie, lecznica będzie też wypłacać 40-procentowe dodatki w czasie odbywania lekarskiego stażu podyplomowego.

Podobny program, adresowany do studentów ostatnich lat medycyny oraz lekarzy stażystów, realizuje toruński Szpital Zespolony. „Dodatek lojalnościowy” dla lekarza rezydenta wynosi 2 tys. złotych, stypendium dla studenta 1 800 złotych.

Aktualnie w programie uczestniczy siedmioro lekarzy i szóstka studentów Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Zasadą stypendiów fundowanych jest zawodowe związanie (na czas określony w umowie) z placówką fundującą.

Wobec pogłębiającego się kryzysu kadrowego w służbie zdrowia prezydent Włocławka zapowiedział stworzenie specjalnej puli mieszkań dla lekarzy i pielęgniarek (bo pielęgniarek też w polskich szpitalach brakuje, i to od lat).

We włocławskim Szpitalu Specjalistycznym, jedynej takiej placówce w mieście, ze względu na brak personelu trzeba było kilkakrotnie zawieszać funkcjonowanie newralgicznych oddziałów.

[ALERT]1641979797997[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

koniec ludzkościkoniec ludzkości

1 1

"Paszport szczepionkowy jest wstępem do, bazującej na biomertii, cyfrowej tożsamości miliardòw ludzi".
Cytat z audycji niemieckiego radia publicznego @dlf
pt."Cyfrowa tożsamość - życie w społeczeństwie pod nadzorem", nadanej w październiku 2020r i powtòrzonej 27.12.2021r. https://twitter.com/i/status/1478051916613664779 11:41, 12.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%