Zamknij
REKLAMA

Koszmar na budowie w Toruniu. Mężczyzna spadł z wysokości 3 metrów!

08.58, 14.05.2021 ddtorun.pl Aktualizacja: 09.43, 14.05.2021
Skomentuj fot. archiwum
REKLAMA

Koszmar na budowie w Toruniu. Mężczyzna spadł z wysokości 3 metrów!

Państwowa Inspekcja Pracy podała comiesięczny raport o wypadkach w Toruniu i regionie. W naszym mieście w kwietniu doszło do kilku groźnych zdarzeń. Natomiast w województwie doszło do dwóch wypadków śmiertelnych. 

W Toruniu do najgroźniejszego zdarzenia doszło 9 kwietnia.

Jak informuje PIP policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku jaki miał miejsce na terenie budowy budynku mieszkalnego w Toruniu. Poszkodowany – osoba wykonująca pracę zarobkową na podstawie umowy zlecenia na rzecz firmy remontowo budowlanej z siedzibą w miejscowości Klonowo.

W chwili wypadku mężczyzna przebywał na dachu budynku. W pewnym momencie wpadł w niezabezpieczony otwór technologiczny (właz) i spadł z wysokości ok. 3 metrów na betonową posadzkę.

W wyniku tego zdarzenia u poszkodowanego wystąpił brak czucia w kończynach dolnych oraz problemy z oddychaniem. Został przewieziony do szpitala.

Z kolei 2 kwietnia policja zawiadomiła inspektora pracy o wypadku, jakiemu na budowie w Toruniu uległa osoba wykonująca pracę zarobkową na podstawie umowy zlecenie na rzecz zakładu budowlanego z siedzibą w Toruniu.

Z informacji przekazanych przez Policję wynika, że w dniu wypadku, gdy poszkodowany przechodził obok ładowarki typu JCB 4CX, na jego lewą stopę została opuszczona łyżka ładowarki.

W wyniku tego zdarzenia poszkodowany doznał stłuczenia oraz otarć naskórka stopy. Wypadek zakwalifikowano jako wypadek przy pracy, indywidualny, powodujący czasową niezdolność do pracy. W dniu 02 kwietnia 2021 roku Komisariat Policji Toruń Śródmieście przesłał opinię sądowo – lekarską w zakresie doznanych przez poszkodowanego urazów.

Amputacja czwartego i piątego palca lewej stopy. Uzyskane informacje stały się podstawą do wszczęcia czynności kontrolnych przez inspektora pracy.

W kwietniu doszło też do dwóch śmiertelnych wypadków w naszym województwie.

16 kwietnia 2021 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, jaki miał miejsce tego samego dnia około godz. 16.40 na budowie drogi ekspresowej S 5 w miejscowości Borówno. Poszkodowany, pracownik firmy budowlanej z siedzibą w Kobylarni został znaleziony nieprzytomny przy toalecie typu „TOI TOI”.

 Na miejsce wezwano służby medyczne. Przybyły lekarz stwierdził zgon. Prawdopodobnie przyczyną śmieci był zawał serca.

Z kolei 29 kwietnia 2021 roku pracodawca zawiadomił inspektora pracy o wypadku, jaki miał miejsce tego samego dnia na budowie budynku mieszkalnego jednorodzinnego w miejscowości Niemcz. 

Wypadkowi uległ pracownik firmy budowlanej z siedzibą w Górnej Grupie. W chwili zaistnienia wypadku poszkodowany za pomocą odkurzacza przemysłowego sprzątał pomieszczenie. W pewnym momencie źle się poczuł i zasłabł.

 Współpracownicy wezwali pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził zgon.

[ALERT]1620975732047[/ALERT]

(ddtorun.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

PatolandiaPatolandia

4 1

Umowa zlecenie. Umowa o dzieło. S..kur.. wy.sy! Nawet do lekarza na to goovno nie można się zarejestrowac a odszkodowaniu nawet nie wspomnę. I taki prywaciarz od razu powinien milionowe odszkodowania bulić ale z Własnej kieszeni 11:52, 14.05.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BB

3 2

Jeśli komuś odpowiada taka umowa, to ja podpisuje. Jeśli nie odpowiada, to nie podpisuje. Jak sama nazwa wskazuje, umowa są to ustalenia między stronami, spisane na piśmie, obie strony się zgadzają z jej postanowieniami. Jak ktoś nie potrafi negocjować lepszych warunków, to bierze co mu dają. 12:51, 14.05.2021


GośćGość

3 0

Jak policjantowi lub górnikowi coś się stanie to cała Polska o tym wie i mówi jakie to niebezpieczne zawody, a jak na budowie, w rolnictwie, transporcie i produkcji to już tylko lokalnie. 13:05, 14.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%