Zamknij
REKLAMA

Toruń: ważna wiadomość dla przedsiębiorców. Mogą być zwolnieni z podatku!

08:00, 24.01.2021 | ddtorun.pl/informacja prasowa
Skomentuj fot. depositphotos
REKLAMA

Toruń: ważna wiadomość dla przedsiębiorców. Mogą być zwolnieni z podatku!

Toruńscy przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości - taką decyzję podjęła Rada Miasta 21 stycznia 2021 r.

Ulga obejmie 14 rodzajów działalności gospodarczej ujętych w PKD.

- Kompetencje samorządu w tym zakresie są ściśle regulowane ustawami. Na część tych kompetencji musieliśmy poczekać – mówi Skarbik Miasta Torunia Magdalena Flisykowska-Kacprowicz. - Na szczęście pojawiła się ustawowa możliwość, dzięki której możemy zaproponować Radzie Miasta kolejny system ulg w zakresie podatku od nieruchomości. Jednak wyraźnie muszę podkreślić, mowa tu tylko o podatku od nieruchomości - ustawodawca nie dał nam żadnych kompetencji w zakresie ulg w podatku od środków transportowych.

Zwolnienie dotyczy podatku od nieruchomości: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności. Z pomocy skorzystać będzie można za miesiące: marzec, kwiecień, maj i czerwiec 2021 r.

Ustawodawca określił, że pomoc otrzymać można w pierwszym półroczu 2021. Inne przepisy dot. terminów składania deklaracji powodują, że pierwszym miesiącem, w którym pomoc może być udzielona, jest marzec.

Aby skorzystać ze zwolnienia, przedsiębiorca będzie również musiał wykazać, że jego przychody w II półroczu 2020 r. z powodu C0VID-19 uległy obniżeniu o co najmniej 40% w ciągu dwóch dowolnie wybranych kolejnych miesięcy, przypadających w okresie od dnia 1 lipca 2020 r. do dnia 31 stycznia 2021 r., w porównaniu do łącznych obrotów z analogicznych dwóch kolejnych miesięcy roku poprzedniego.

W przypadku podatnika, który rozpoczął prowadzenie działalności gospodarczej w 2020 r. - w stosunku do uzyskanych w tym roku średnich przychodów z działalności gospodarczej.

[ALERT]1611327324156[/ALERT]

 

(ddtorun.pl/informacja prasowa)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

obywatelobywatel

2 2

Genialnie. Nie dość, że mają pootwierane sklepy w czasie lockdownu, to jeszcze dostaną pieniądze nasze podatników, i na dodatek będą zwolnieni z podatku. Co następne, dacie im nasze domy i samochody? A jak to im rozdacie to potem nasze żony i dzieci im dacie? I na końcu przeszczepy narządów wewnętrznych naszych? Jest kapitalizm, który wszyscy wybieraliście, w tym systemie raz się zarabia raz traci. System rozdawnictwa który mamy to już socjalizm - czyli mamy kraj socjalistyczny . 08:23, 24.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Miasto Miasto

0 2

Sobie pozwala jak zbraknie kasy zrobi się podwyżki dla Kowalskiego i będzie ok. Miasto niech ściąga inwestorów niech da ludzia miejsca pracy 11:43, 24.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%