Zamknij
REKLAMA

Toruń: lokale gastronomiczne i kluby fitness z zastrzykiem gotówki!

16:00, 26.11.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Foto. Redakcja
REKLAMA

Toruń: lokale gastronomiczne i kluby fitness z zastrzykiem gotówki!

Marszałek Piotr Całbecki ogłosił wczoraj (25 listopada) zakres i zasady wsparcia samorządu województwa dla branży gastronomicznej i branży fitness. Placówki gastronomiczne oraz ośrodki budowania formy i poprawy kondycji fizycznej będą się mogły ubiegać o granty na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy oraz pożyczki udzielane na weksel in blanco.

Urząd marszałkowski przygotowuje też kampanię promującą kupowanie jedzenia na wynos.

- Nie możemy dać upaść tym branżom. Pomoc samorządu województwa to realny wyraz naszej solidarności z pracującymi w nich ludźmi – mówił gospodarz naszego województwa podczas dzisiejszej konferencji prasowej łącząc się z dziennikarzami online.

Granty obrotowe na utrzymanie miejsc pracy to zapowiadane wcześniej dofinansowanie etatów w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie na pracownika. Firma, która w związku z obostrzeniami antyepidemicznymi musiała zamknąć lokal czy klub, będzie mogła otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych, w zależności od obrotów, na utrzymanie lub przywrócenie jednego lub dwóch stanowisk w pracy.

Środki zostaną wypłacone w jednej transzy. Nabór wniosków zostanie oficjalnie ogłoszony 30 listopada.

Wnioski, w formie elektronicznej, maksymalnie uproszczone, będzie można składać od 1 do 7 grudnia, umowy będą podpisywane w pięciu lokalizacjach (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław). Wypłaty przewidujemy jeszcze w grudniu.

Na potrzeby obsługi grantów uruchamiamy dedykowany adres e-mailowy i podstronę na www.kujawsko-pomorskie.pl

·         adres: [email protected]     

·         podstrona: www.kujawsko-pomorskie.pl/gastrofit

Lista rankingowa zostanie sporządzona wyłącznie w oparciu o punktację, kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. Jako główne kryteria premiujące przyjmujemy spadek obrotów (dochodów) wyższy niż 50 proc. oraz nieobjęcie przedsiębiorstwa wsparciem rządowym w ramach tarczy 6.0 ze względu na krótkie funkcjonowanie na rynku.

Drugie proponowane narzędzie, które uruchomiliśmy już wcześniej z myślą o wszystkich małych firmach, to pożyczki płynnościowe.

Z prac zespołu pod kierownictwem wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, który pracuje nad rozwiązaniami ratunkowymi dla gastronomii i branży fitness, wynika jednak, że większość tego typu przedsiębiorstw nie może z nich skorzystać. Dlatego wprowadzamy dla nich pożyczki, których zabezpieczeniem jest jedynie weksel in blanco.

Urząd Marszałkowski przygotowuje szeroką kampanię promującą kupowanie jedzenia na wynos w lokalnych restauracjach i jadłodajniach. Wkrótce poinformujemy o szczegółach.

[ZT]29728[/ZT]

[ALERT]1606384073724[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

hańbahańba

9 2

to są jaja, kluby fitness i restauracje (niektore) działają normalnie mimo zakazu i jeszcze dostaną darmowe pieniądze :d takich przekrętów to nawet gierek nie robil 17:13, 26.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hehehehe

3 0

chyba nie wiesz co piszesz i chyba nie masz pojęcia o ile spadł obrót restauracji czy klubów fitness przez j.. pinokia, predzia i switę 20:37, 26.11.2020


Hurtownie dla gastroHurtownie dla gastro

1 0

Ciekawe co z firmami, które handlują wyłącznie z gastronomią. ?? Od wielu lat, wspierają, szkolą, tworzą karty menu... Produktami np. do koktajli, których sprzedaż na wynos nie wchodzi przecież w grę. Spadki po 97% ... 22:41, 26.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

urzędniczka urzędniczka

1 0

Kupowałabym chetnie na wynos tylko na posiłki po ok 25-30 zł od osoby mnie nie stac. I jestem zmuszona kupić produkty za 20-25 zł i coś ugotowac dla rodziny. 15:17, 27.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz