Zamknij
REKLAMA

Toruńscy policjanci z nowym sprzętem. Pomogło starostwo!

16:00, 25.11.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Foto. Nadesłane
REKLAMA

Toruńscy policjanci z nowym sprzętem. Pomogło starostwo!

We wtorek z rąk Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Krzysztof Lewandowski odebrał sprzęt, który trafi do wydziałów toruńskiej komendy. Wszystkie przekazane  urządzenia  wykorzystywane będą w codziennej służbie przez policjantów ruchu drogowego i techników kryminalistyki dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

We wtorek  24.11.2020 roku o godz. 11:00, w Starostwie Powiatowym w Toruniu odbyło się oficjalne przekazanie specjalistycznego sprzętu toruńskiej Komendzie   Miejskiej  Policji w Toruniu.  Przekazany sprzęt sfinansowany przez Powiat Toruński, z rąk Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego odebrał Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Toruniu mł. insp. Krzysztof Lewandowski.

Wszystkie przekazane  urządzenia wykorzystane będą przez policjantów ruchu drogowego i techników kryminalistyki dla poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu toruńskiego. 

Wsparcie finansowe Powiatu objęło:

Wśród przekazanych przez Starostę przedmiotów są  oświetlacz do przyrządu LTI TruCAM II, który pozwala tym miernikiem prędkości wykonywać zdjęcia z czytelnym numerem rejestracyjnym w porze nocnej. Przyrząd LTI TruCAMII to urządzenie łączące w sobie funkcje wideokamery, aparatu cyfrowego, laserowego pomiaru prędkości.

Będzie tam wykorzystywany do precyzyjnego dokumentowania wykroczeń popełnianych w ruchu drogowym, dodatkowe oświetlenie pozwoli identyfikować pojazd oraz jego cechy charakterystyczne również w porze nocnej.

Dzięki lampie i statywowi możliwe będzie wykonywanie dokładniejszych zdjęć również w porze nocnej. 
Trzy alkomaty PROMILER IBLOW10. Są to urządzenia bezustnikowe do szybkich testów na spożycie alkoholu. Pozwolą zaoszczędzić czas kierowców, którzy są sprawdzani na obecność alkoholu w organizmie oraz zwiększą skuteczność i szybkość takich sprawdzeń.

Trzy aparaty fotograficzne Sony  DSCW830S z kartami pamięci i torbami. Są niezbędnym narzędziem, które rejestrują a potem stanowią dokumentację z miejsc zdarzeń  na drodze. W głównej mierze będą z nich korzystać patrole wzywane do kolizji drogowych.

 Sześć  Latarek i patrolowe MACTRONIC BLACK EYE z nakładkami sygnalizacyjnymi THH0062 Sniper 3.2 do kierowania ruchem, bądź zatrzymywania pojazdów w porze nocnej w ilości 6 sztuk. Wspomogą policjantów również w sytuacji zdarzeń w nocy i są niezbędne do penetracji i patrolowania terenu w tym także do nocnego poszukiwania śladów i dowodów na miejscu zdarzenia drogowego.

 Posłużą również do wspomnianego kierowania ruchem i zatrzymywania pojazdów w porze nocnej. Wszystkie te sprzęty trafi na wyposażenie do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Aparat fotograficzny Nikon D3500 z obiektywem AF-P DX 18-55mm, lampą błyskową NIKON SB-700 i statywem CAMROCK TE686. Trafi do Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego,  Zespół  Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Toruniu i posłuży do dokumentowania miejsca zdarzeń kryminalnych  oraz  wypadków drogowych.

Wartość przekazanego wyposażenia to dwanaście tysięcy złotych.

[ALERT]1606296216953[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

śmiech na saliśmiech na sali

2 3

Łał to teraz będą dalej olewać wykroczenia - udawać ze nic nie widzą :D 20:30, 25.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

madziamadzia

0 0

Jeżeli osoba widzi wykroczenie to może przyjść do komisariatu i złożyć zawiadomienie o tym a nie czekać na innych. 08:17, 27.11.2020


toruń=zaleskitoruń=zaleski

3 1

Czy to znaczy ,że pod rządami tow. gospodarza w Toruniu już taki BIDA ,ze starostwo musi pomagać? 21:45, 25.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HmmmHmmm

4 4

dostali pałki teleskopowe? 23:14, 25.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

magdamagda

1 1

Jeszcze nie ale na pewno by im się przydały bo są wygodne i skuteczne a do tego bezpieczne. 08:16, 27.11.2020