Zamknij
REKLAMA

Toruń: dobre wieści dla kierowców. Przebudowa Grudziądzkiej na finiszu!

14:00, 12.08.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. Sławomir Kowalski
REKLAMA

Toruń: dobre wieści dla kierowców. Przebudowa Grudziądzkiej na finiszu!

Przebudowana ul. Grudziądzka w rejonie Centralnego Cmentarza Komunalnego w Toruniu jest już dostępna dla ruchu. Trwają prace wykończeniowe. 

To ważna dla kierowców zmiana na tym ruchliwym odcinku, gdzie przecina się droga wylotowa z Torunia na Gdańsk z drogami dojazdowymi do Centralnego Cmentarza Komunalnego i zlokalizowanych w pobliżu firm.

Obecnie w tym miejscu, u zbiegu  tzw. „nowej Polnej”, Grudziądzkiej i Celniczej, powstało rondo turbinowe czyli takie, w którym potoki ruchu pasa wewnętrznego i zewnętrznego nie przecinają się.

Kierowca musi więc dokonać wyboru odpowiedniego pasa przed wjazdem na rondo, ponieważ potem nie ma już możliwości jego zmiany . Pojazdy poruszające się po rondzie turbinowym są bezkolizyjnie kierowane do odpowiedniego wylotu.

To rozwiązanie sprawdzone już w Toruniu m.in. na rondzie bpa Chrapka czy na rondzie Hoffmana. 

- Rondo turbinowe na ul. Grudziądzkiej zastąpiło istniejące w tym miejscu wcześniej dwa skrzyżowania, które były niebezpieczne i  nastręczały wielu trudności, szczególnie kierowcom jadącym od strony cmentarza i próbującym włączyć się do ruchu na DK91

 – mówi Rafał Wiewiórski, dyrektor MZD. 

 Obecne rozwiązanie zlikwidowało ten problem. Jest proste i bezpieczne dla wszystkich użytkowników drogi. Zgodnie z planem przebudowa ul. Grudziądzkiej ma się zakończyć we wrześniu 2020 r. Obecnie realizowane są jeszcze prace wykończeniowe: malowanie oznakowania poziomego i pionowego,  prace zieleniarskie, likwidacja przejazdów tymczasowych oraz prace w obrębie przejazdu kolejowego.

W czasie tych robót mogą wystąpić lokalne przewężenia. Inwestycję realizuje PBDI, a koszt zadania to ponad 7 mln zł.

[ALERT]1597135219540[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

hehehehehehe

1 0

Bez separatorów? 14:57, 12.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA