Zamknij
REKLAMA

Toruń: ważne informacje dla małych i średnich przedsiębiorstw

16:00, 31.07.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj
Fot. Nadesłana
REKLAMA

Toruń: ważne informacje dla małych i średnich przedsiębiorstw

Ważna informacja dla małych i średnich przedsiębiorstw chcących startować w przetargach. Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych ma dla was produkt w postaci zabezpieczenia 100% wadium wymaganego w postępowaniu przetargowym. Oznacza to brak konieczności wpłacania pieniędzy i zamrożenia gotówki.

Poręczenia udzielane przez toruński fundusz mają charakter cywilnoprawny. Poręczyciel zobowiązuje się względem wierzyciela wykonać zobowiązanie na wypadek, gdyby dłużnik nie spłacił swojego zobowiązania.

Oznacza to, że ryzyko związane z finansowaniem firmy spoczywa na TFPK.  Skorzystanie z poręczenia wadialnego ułatwia właścicielom firm dostęp do wielu przetargów np. na zakup gruntów inwestycyjnych. Przedsiębiorca korzystający z poręczenia wadialnego otrzymuje korzyści w postaci :

- brak konieczności wpłacania pieniędzy i zamrożenia gotówki

- wzrost wiarygodności uczestnika przetargu, a także szybka decyzyjność i uproszczona procedura przyznawania poręczenia.

Maksymalna wartość poręczenia indywidualnego to 250 tys. zł, maksymalna wartość udzielonych jednemu przedsiębiorstwu w skali roku wynosi 500 tys. zł. Poręczenie wadialne udzielane jest na 100% wartości wymaganej kwoty wadium. Zabezpieczenie poręczenia to tylko weksel in blanco – TFPK nie stosuje zabezpieczeń rzeczowych.

To nie jedyne produkty oferowane przez Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych. Instytucja otoczenia biznesu poręcza także kredyty inwestycyjne i obrotowe, pożyczki inwestycyjne, obrotowe i inwestycyjno-obrotowe, leasing finansowy, operacyjny i zwrotny, mikropożyczki, dotacje dla bezrobotnych na założenie działalności gospodarczej, środki dla beneficjentów wsparcia finansowego przyznawane w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Toruniu.

Z poręczeń mogą korzystać mikro, mali i średni przedsiębiorcy, firmy nowopowstające oraz we wczesnej fazie rozwoju, Organizacje Pożytku Publicznego, Podmioty Ekonomii Społecznej, osoby bezrobotne ubiegające się o dotację na założenie działalności gospodarczej. Warunkiem jest posiadanie siedziby i prowadzenia działalności gospodarczej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Poręczenia TFPK ułatwiają dostęp do kapitału koniecznego do rozwoju firmy, poprawiają wiarygodność, skracają czas oczekiwania na kredyt, pożyczkę, leasing, dotację, obniżają ryzyko prowadzenia biznesu, umożliwiają swobodne dysponowanie majątkiem firmy.

[ALERT]1596007022065[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz