Zamknij
REKLAMA

Te dwa miejsca w Toruniu zmienią swoje oblicze. Projekty gotowe!

14:00, 04.07.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj
Foto. Archiwum
REKLAMA

Te dwa miejsca w Toruniu zmienią swoje oblicze. Projekty gotowe!

Miasto rozpoczyna ostatni etap konsultacji społecznych dotyczących rewitalizacji stawu Kaszownik oraz Strugi Toruńskiej na odcinku od ul. S. Batorego do wylotu ze zbiornika Kaszownik.

Projekt, który powstał w 2020 r. został wypracowany wspólnie z mieszkańcami w ramach trzech etapów konsultacji społecznych pn.: Zielony Toruń (2014 r. i 2015 r.), Wypoczynek nad Strugą. Jak urządzić tereny wzdłuż Strugi Toruńskiej? (2017 r.) oraz Kaszownik i Struga – pokazujemy projekty, które odbywały się w listopadzie 2019 r.

W 2019 r. rozmawialiśmy wspólnie na temat wstępnego projektu rewitalizacji stawu Kaszownik oraz Strugi Toruńskiej na odcinku od ul. St. Batorego do wylotu ze zbiornika Kaszownik. Zakładał on m.in. wykonanie ścieżki rowerowej otaczającej staw, niewielkich molo/pomostów, wprowadzenie pochylni przy schodach od strony dworca autobusowego, nowe nasadzenia wokół stawu (drzewa, krzewy, trzciny, roślinność szuwarowa, trawy). W pobliżu osiedla Chrobrego miałyby zostać wykonane swobodne siedziska rozrzucone wśród zieleni oraz chodniki z nawierzchni mineralnej w śladzie ścieżek wydeptanych przez użytkowników.

Uczestnicy konsultacji odbywających się w 2019 r., w większości byli zdania, aby tereny stawu Kaszownik oraz wzdłuż Strugi Toruńskiej zachowały naturalny charakter. Dodatkowo należy zadbać o: czystość wody w stawie oraz Strudze, porządek na tych terenach (regularne zbieranie śmieci oraz odchodów zwierzęcych, itp.), ochronę bioróżnorodności na obszarze Strugi oraz stawu, pogodzenie interesów wędkarzy i mieszkańców oraz dostosowanie części terenu przy stawie dla osób niepełnosprawnych.

Podczas spotkania swoje uwagi zgłosili również przedstawiciele Polskiego Związku Wędkarskiego w Toruniu. Postulowali oni, aby pomosty na stawie przystosować dla osób z niepełnosprawnościami oraz rodziców z wózkami, a także zbudować dodatkową kładkę, blisko lustra wody, z której mogliby oni korzystać.

Projekt, który powstał w 2020 r., uwzględnia uwagi mieszkańców przekazane we wcześniejszych etapach konsultacji. Jego głównym założeniem jest upiększenie terenów Kaszownika oraz Strugi, z zachowaniem ich walorów przyrodniczych. Zgodnie ze wskazówkami uczestników konsultacji, w ramach projektu zadbano o:
•    ochronę bioróżnorodności obszarów Kaszownika oraz Strugi,
•    dostosowanie pomostu po stronie północnej dla osób z niepełnosprawnościami,
•    pogodzenie interesów mieszkańców i wędkarzy – mogą oni swobodnie korzystać ze stawu.

Porozmawiajmy podczas spotkania online - 9 lipca 2020 r., godz. 17:00 - za pomocą aplikacji Microsoft Teams.

[ALERT]1593684555479[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

QbcQbc

3 0

Po co konsultacja skoro i tak robi się wszyatko jak chcę PMZ 14:44, 04.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hujmuhujmu

2 0

to tak jak z wyborami na prezydenta, narod głosuje a to cyrk dla władz by zaspokoic i sklocic podzielonych ludzi by wina za wszystko obarczyc drugich 08:39, 05.07.2020


ANNAMARIA ANNAMARIA

1 1

JAKIE KONSULTACJEONE JUŻ BYŁY CZAS ZACZĄĆ BRAĆ SIĘ DO PRACY GARBATY MOSTEK TEŻ BYŁ W PLANACH ALE NIE STARCZYŁO PIENIĘDZY BO WSZYSTKO POCHŁONEŁO CAMERNICZ RYDZYK TEŻ I O CZYM TU MOWA ? 15:40, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz