Zamknij
REKLAMA

Terytorialsi przysięgali w Toruniu! To był bardzo uroczysty moment

08:00, 30.06.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Nadesłana
REKLAMA

Terytorialsi przysięgali w Toruniu! To był bardzo uroczysty moment

W sobotę 27 czerwca br. o godzinie 10.00 na terenie 81 batalionu lekkiej piechoty w Toruniu terytorialsi szkolenia podstawowego wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej. Była to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich terytorialsów w czasie pandemii COVID-19 bez udziału rodzin oraz mediów.

Ten ważny dla kujawsko-pomorskich terytorialsów dzień rozpoczął się o godz. 10.00 na terenie 81 batalionu lekkiej piechoty w Toruniu na ulicy Piastowskiej.

Przysięgę na sztandar 2. pułku inżynieryjnego złożyło ponad 63 ochotników, którzy ukończyli szkolenie podstawowe oraz 60 ochotników szkolenia wyrównawczego, którzy rozpoczęli tym samym 3-letni okres szkolenia.

Szkolenie odbywało się w dwóch różnych lokalizacjach, tak aby były zachowane wszystkie bezpieczne procedury reżimu sanitarnego. Terytorialsi mieszkali w izbach żołnierskich po 4 osoby w zachowaniu bezpiecznej odległości i dystansu 2m.

Wszyscy, którzy wstąpili w szeregi 8.K-PBOT w dniu 12 czerwca szkolili się plutonami z przydzielonym indywidualnie na ten czas instruktorem.

Wszystkie osoby były wyposażone w indywidualne środki ochrony osobistej, tj. jednorazowe maseczki, płyny do dezynfekcji, rękawiczki ochronne. Całość szkolenia odbywała się zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Po zakończeniu części oficjalnej, terytorialsi udali się na uroczysty obiad z dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej, ps. „Zo” płk Krzysztofem Stańczykiem, dowódcą 81. batalionu lekkiej piechoty ppłk Marcinem Piwowarczykiem, oraz dowódcą 82. batalionu lekkiej piechoty w Inowrocławiu ppłk Dariuszem Szypurą.

Była to wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z terytorialsami o szkoleniu i wrażeniach, jakie im towarzyszyły w tym wyjątkowym czasie. Składający przysięgę żołnierze Terytorialnej Służby Wojskowej zasilą 81 batalion lekkiej piechoty w Toruniu.

Obecnie w WOT służbę pełni ponad 24 000 żołnierzy, w tym ponad 1300 ochotników w 8.K-PBOT. Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych.

WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

[ALERT]1593426076048[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (4)

gdzie prawie generałgdzie prawie generał

1 0

A słynnej już byłej posłanki ,przyjaciółki o. Rydzyka A. Sobeckiej, dzięki której tutaj się ulokowali, nie zaprosili ? 08:14, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

......................

3 1

Znamienne
Duda Wygrał w Nowym Jorku, Chicago, Toronto
Trzaskowski w Berlinie i Moskwie... 11:15, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AhhAhh

0 0

Ahhh te Woty oni są najlepsi ! 13:17, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rezerwa Rezerwa

0 0

Nawet nie wiedziałem, iż w tej grupie obrony są takie szybkie awanse w stopniach oficerskich. Gratuluję. Reszta pewnie też za pozmywanie talerza oraz strzał do celu w pozycji 3/10 mianowana jest na kolejny stopień..... Wojskowy 19:52, 30.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA