Zamknij
REKLAMA

Toruń: bardzo duże zmiany w organizacji ruchu na placu Daszyńskiego. Uważaj!

14:00, 06.06.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Redakcja
REKLAMA

Toruń: bardzo duże zmiany w organizacji ruchu na placu Daszyńskiego. Uważaj!

Od najbliższego poniedziałku ( 8 czerwca)  na pl. Daszyńskiego zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Zmienią się kierunki jazdy na pasach ruchu i przeprogramowana zostanie sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu. Zmiany obejmą także plac Skarbka.

Zmiany będą obowiązywały od godziny 14.00. Do tego czasu, po porannym szczycie drogowym, rozpocznie się malowanie oznakowania poziomego. Apelujemy o ostrożną jazdę!

Co zmieni się na placu Daszyńskiego?  

  • Na wlocie wschodnim ul. Szosa Lubicka (od strony Rubinkowa) skręt w lewo w kierunku mostu gen.  E. Zawackiej możliwe będzie z dwóch pasów. Na wprost, w kierunku centrum, po zmianach pojedziemy jednym pasem ruchu. Niezmiennie, dla skręcających w prawo w kierunku ul. Żółkiewskiego, do dyspozycji będą dwa pasy ruchu.
  • Na wlocie zachodnim ul. Szosa Lubicka (od strony centrum) możliwy będzie skręt w prawo w kierunku mostu gen. Zawackiej z dwóch pasów. Jazda na wprost w kierunku Rubinkowa odbywać się będzie również po dwóch pasach. Zlikwidowana natomiast zostanie relacja skrętu w lewo w kierunku ul. Wschodniej i ul. Żółkiewskiego.
  • Zmiany obejmować będą również wlot na pl. Daszyńskiego z ul. Wschodniej. W tym miejscu zostanie wprowadzony nakaz jazdy w prawo w kierunku ul. Żółkiewskiego. Relacje z ul. Wschodniej w kierunku ul. Szosa Lubicka w stronę Rubinkowa oraz w stronę centrum zostaną zlikwidowane. Wjazd na most gen. E. Zawackiej z ul. Wschodniej możliwy będzie jedynie poprzez jazdę tunelem pod placem Daszyńskiego.

Z ulicy Wschodniej będzie możliwy tylko ruch na most gen. Zawackiej tunelem oraz na ul. Żółkiewskiego w kierunku placu Skarbka.

To nie koniec zmian w tym rejonie miasta. Również w poniedziałek (8 czerwca) w godzinach 11:00-14:00 od strony ul. Sobieskiego możliwe będą utrudnienia w obrębie pl. Skarbka. Będą one spowodowane malowaniem oznakowania poziomego w tym miejscu.

Co się zmieni na placu Skarbka?

  • Po zmianie, z lewego pasa z ul. Sobieskiego możliwa będzie jazda zarówno na wprost w kierunku ul. M. Skłodowskiej-Curie, jak i w prawo w kierunku ul. Żółkiewskiego. Prawy pas pozostaje niezmiennie jedynie dla kierowców skręcających w prawo.
  • Warto dodać, że wprowadzone zmiany mają polepszyć komfort podróżowania kierowcom, którzy zrezygnowali z przejazdu remontowanym mostem J. Piłsudskiego i wybrali most gen. E. Zawackiej.

[ALERT]1591335443643[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (5)

II

4 3

Jak będzie korek to ludzie zrozumieją że remont mostu to nie tylko problem lewobrzeza 15:11, 06.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

loleklolek

4 0

po dwa psy do skrętu - brawo dobry pomysl ale z tym brakiem wjechania od zachodu w żółka i brak wjazdu ze wschodniej tutaj bym się zastanowił......Pamięciowcy uważajcie. 16:25, 06.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SkatorSkator

1 0

Drugi pas do lewoskrętu z kierunku Olsztyna/Rubinkowa to zdecydowanie dobry pomysł, ale szkoda, że nie przewidziano dobudowania tego pasa - tam jest tyle miejsca, że jakby dobrze poprzesuwać obecne trzy pasy, to jeszcze jeden (czwarty) pas by się zmieścił a tak to teraz na wprost w ul. Lubicką będzie słabo, bo tylko jeden. 17:40, 06.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

waskiwaski

1 0

Nie opłaca im się przerabiać tego skrzyżowania skoro mają w "dalekich" planach tworzyć trasę wschodnią. Ale pomysł z rozszerzeniem wjazdu do dwóch pasów bardzo dobry. Na pewno dosyć mocno rozładuje ruch w godzinach szczytu. 22:15, 06.06.2020


bgbg

1 0

A co zarząd dróg wymyślił by mieszkańcy i pracownicy z ulic Wschodniej i Świerkowej mogli dojeżdżać z centrum? Tym bardziej że ulica Świerkowa jest zablokowana słupkami od ulicy Wschodniej! 08:47, 08.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA