Zamknij
REKLAMA

Toruń: chcą rodzinnych porodów. Stworzyli specjalną petycję

16:00, 01.06.2020 | ddtorun.pl
Skomentuj
Foto. Deposit Photos
REKLAMA

Toruń: chcą rodzinnych porodów. Stworzyli specjalną petycję 

Ta sprawa wywołała sporo kontrowersji. Chodzi o rodzinne porody w szpitalu wojewódzkim. Od końca maja znów są one możliwe, jednak przy specjalnych wytycznych. Wielu rodziców uważa, że to utrudnienie i zniechęcanie rodziców do rodzinnych porodów. 

Wśród wytycznych wymagane jest wobec osoby towarzyszącej w porodzie rodzinnym wykonanie testu PCR w kierunku COVID-19 z okresu krótszego niż pięć dni przed dniem porodu w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu. Test ten jest badaniem kosztownym (ok. 532 zł) i w praktyce wyklucza możliwość udziału osoby bliskiej w porodzie. Zwłaszcza, że trzeba go czasem wykonać kilka razy. 

Zwrócił się do nas w tej sprawie jeden z Czytelników.

[ZT]26850[/ZT]

Teraz powstała specjalna petycja skierowana do - Piotra Całbeckiego, marszałka województwa, - Sylwii Sobczak, dyrektor szpitala oraz - Marka Jackowskiego, Naczelnego Lekarza WSZ w Toruniu.

Autorzy petycji proszą o niezwłoczną zmianę wytycznych dotyczących porodów rodzinnych w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu i realne umożliwienie obecności osoby towarzyszącej kobiecie rodzącej.

Cała petycja dostępna jest TUTAJ.

[ALERT]1591003080274[/ALERT]

 

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz