Zamknij

Ruszyła przebudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu [ZDJĘCIA]

12:00, 03.05.2020
Skomentuj Fot. Nadesłana Fot. Nadesłana

Ruszyła przebudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu [ZDJĘCIA]

Ruszyły prace na moście drogowym im. J. Piłsudskiego w Toruniu. Przebudowa oznacza zmiany w ruchu. Po ich wprowadzeniu kierowcy mają do dyspozycji dwa pasy ruchu!  Z kolei piesi i rowerzyści mogą poruszać się jednym chodnikiem.

Ruszyła rozbudowa mostu drogowego im. J. Piłsudskiego w Toruniu. We wtorek kilka minut po południu dla ruchu został zamknięty jeden pas ruchu (wschodni, czyli ten w kierunku Starówki). Do dyspozycji kierowców pozostają dwa pasy ruchu – skrajny, zachodni pas oraz środkowy, do tej pory pełniący rolę suwaka. Zostały z niego usunięte słupki drogowe.

Taki układ pozwoli na utrzymanie ruchu przez most w obu kierunkach. Co ważne, kierowcy wjeżdżający na most od ul. Kujawskiej stracili pierwszeństwo. Muszą ustąpić pojazdom jadącym od strony Poznania i ul. Nieszawskiej. Dla pieszych i rowerzystów udostępniony jest chodnik po stronie zachodniej.

Zamknięcie wschodniego pasa, pozwoli nam na zwiększenie szerokości jezdni, którą wykorzystamy w kolejnych etapach prac. Wykonwca przystąpił do demontażu bariery ochronnej, w dalszej kolejności zajmie się krawężnikami i częścią kapy chodnikowej. Prace zajmą wykonawcy kilka tygodni.

Warto wiedzieć:

  • 24 marca została podpisana umowa z wykonawcą rozbudowy mostu drogowego im. J. Piłsudskiego. Konsorcjum firm: INTOP Warszawa Sp. z o.o. (Lider Konsorcjum) i EURO-DARMAL Sp. z o.o.  z Kamiennej Góry (Partner Konsorcjum) będzie realizowało kontrakt o wartości 122.806,890 zł. przez najbliższe 20 miesięcy.
  • Zarządzanie i nadzór nad inwestycją pełni gdańska firma: OPTEMCONSULT Sp. z o. o.
  • Od  2 kwietnia 2020 r. na skrzyżowaniu ulicy Wschodniej z ul. Rydygiera została wprowadzona zmiana organizacji ruchu drogowego. Od tego dnia na skrzyżowaniu obowiązuje ruch okrężny.
  • Zmiana, zgodnie z zapowiedzią, została wprowadzona w związku z przygotowaniami do rozbudowy mostu drogowego im. J. Piłsudskiego. Rondo zostało wprowadzone po to, aby poprawić płynność na skrzyżowaniu Wschodnia-Rydygiera. Upłynni to ruch, gdy po rozpoczęciu prac na starym moście, wielu kierowców wybierze most gen. Elżbiety Zawackiej, jako alternatywny przejazd. 
(ddtorun.pl/materiały prasowe)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ddtorun.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%