Zamknij
REKLAMA

Policjanci patrolowali ulice Torunia z powietrza. Zobacz nagranie

08:00, 03.04.2020 | ddtorun.pl/materiały prasowe
Skomentuj Fot. Screen YouTube
REKLAMA

Policjanci patrolowali ulice Torunia z powietrza. Zobacz nagranie

Podczas weekendu policjanci w Toruniu w patrolowaniu miasta skorzystali nawet z drona. Mundurowi z powietrza sprawdzali miejsca rekreacyjne i kontrolowali czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących zaleceń. Należy pamiętać, że działania policjantów prowadzone są wyłącznie pod kątem minimalizacji skutków pandemii.

W ostatnich dniach na terenie całego kraju wprowadzone zostały kolejne zasady bezpieczeństwa. Do 11 kwietnia nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, czy zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy dojazdu do pracy lub załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb, takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

Przestrzegania obowiązujących obostrzeń pilnują patrolujący Toruń policjanci zarówno z radiowozów jak i policyjnego drona, którego  operator w miniony weekend  współpracował z „patrolowcami” .

Nowe przepisy zakazują wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Co prawda wyłączają z tego zakazu rodziny, ale i tutaj apelujemy o rozsądek i nie narażanie swoich bliskich. Korzystanie z placów zabaw jest zabronione. Są miejscami gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia. Zachowujmy między sobą bezpieczne odległości.

Policjanci do patrolowania ulic Torunia i powiatu wykorzystują nagłośnienie w radiowozach i przypominają by pozostać w domu. Dokonują kontroli środków komunikacji miejskiej, osiedli oraz miejsc grupowania się osób, aby przeciwdziałać zgromadzeniom. Mundurowi  z radiowozów cały czas przypominają, aby nie narażać siebie i rodziny na niebezpieczeństwo zakażenia.

Podczas weekendu w Toruniu do sprawdzania miejsc  rekreacyjnych i ulic miasta  mundurowi  dodatkowo wykorzystali drona.  Operatorzy kontrolowali m.in. rejon Rubinkowa, Barbarki, Martówki, Bulwar Filadelfijski i Przystań AZS i Mostu Drogowego.

[ALERT]1585560138464[/ALERT]

(ddtorun.pl/materiały prasowe)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%