Zamknij
REKLAMA

Toruń: osoby niepełnosprawne będą mogły liczyć na asystenta. Co muszą zrobić?

14:00, 19.01.2020 | ddtorun.pl
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Deposit Photos

Toruń: osoby niepełnosprawne będą mogły liczyć na asystenta. Co muszą zrobić?

Od 1 lutego tego roku ruszy program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Został stworzony przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. O przystąpieniu Gminy Miasta Toruń do programu zdecydowano podczas 14. sesji Rady Miasta Torunia w dniu 16 stycznia 2020 r.

Program będzie finansowany ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych, którego główną ideą jest m.in. wsparcie społeczne osób niepełnosprawnych. Na realizację programu Gmina Miasta Toruń otrzymała środki finansowe w wysokości 426 120 zł, które pokryją w całości jego koszty.

Program adresowany jest do pełnoletnich osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, zamieszkujących na terenie Gminy Miasta Torunia. Jak poinformował podczas sesji Rady Miasta Torunia Jarosław Bochenek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, takich osób w naszym mieście są blisko 3000 (łącznie osób niepełnosprawnych – ok. 16 000).

Program „Asystent osobisty osób niepełnosprawnych” obejmie 40 osób, które dzięki niemu skorzystają z pomocy asystenta m.in. przy wykonywaniu codziennych czynności czy podejmowaniu aktywności społecznej. Asystent ma także pomóc w dotarciu na różne wydarzenia społeczne, kulturalne czy sportowe, jak również w wyjściu, powrocie oraz w dojazdach np. na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne lub do ośrodków kultury, a także w zakupach  i załatwieniu spraw urzędowych.

Limit godzin usług asystenta przypadających na jednego uczestnika Programu wynosi nie więcej niż 30 godzin miesięcznie.

Program realizowany będzie od lutego 2020 r. do 31 grudnia 2020 r.

[ALERT]1579247952450[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone