Zamknij
REKLAMA

Toruń: każdy z nas może pomóc głodnym dzieciom. Jak?

08:00, 06.12.2019 | ddtorun.pl
REKLAMA
Skomentuj
Foto. Archiwum

Toruń: każdy z nas może pomóc głodnym dzieciom. Jak?

W dniu 6 grudnia Polska Akcja Humanitarna zaprasza do odwiedzenia restauracji, kawiarni i pubów! Tego dnia setki lokali gastronomicznych w całej Polsce biorą udział w 18-tej już edycji Świątecznego Stołu Pajacyka – ogólnopolskiej akcji charytatywnej, podczas której przekażą 10% swojego dziennego obrotu na posiłki dla potrzebujących dzieci. Biorą w niej też udział lokale z Torunia. 

Każdy, kto wybierze się w Mikołajki na kawę, ciastko, lunch lub kolację do lokalu biorącego udział w Świątecznym Stole Pajacyka, bezpośrednio przyczyni się do sfinansowania przez Polską Akcję Humanitarną ciepłego, pożywnego posiłku dla potrzebujących dzieci.

- W zeszłym roku, dzięki wielkiemu zaangażowaniu restauratorów i gości lokali gastronomicznych, zebraliśmy ponad 170 tysięcy złotych, co pozwoliło nam ufundować blisko 43 tysiące posiłków dla potrzebujących dzieci – mówi Anna Budzyńska-Sieczkowska z PAH.

W Świątecznym Stole Pajacyka obok restauracji, kawiarni i pubów biorą udział również sieci gastronomiczne takie jak stacje BP z kawiarniami Wild Bean oraz lodziarnio-kawiarnie Grycan-Lody od pokoleń. Jednocześnie w tym roku po raz pierwszy do akcji włączyły się cateringi dietetyczne.

Dzięki temu, że do akcji zgłosiło się tak wiele różnych miejsc, goście maja szeroki wybór lokali, w których mogą wesprzeć Świąteczny Stół Pajacyka. Pełna lista lokali biorących udział w akcji znajduje się na stronie pajacyk.pl oraz na wydarzeniu na Facebooku – „Świąteczny Stół Pajacyka 2019”.

W Toruniu udział w akcji bierze kilkanaście lokali m.in. "Długa Buła", "Bread House Cafe", "Chudy Byk". Pełna lista dostępna TUTAJ.

Świąteczny Stół Pajacyka jest organizowany w ramach programu Pajacyk, prowadzonego przez Polska Akcję Humanitarną od 1998 roku. Program Pajacyk jest w całości finansowany ze środków pochodzących od darczyńców indywidualnych oraz firm, dzięki czemu PAH może ufundować posiłki dla potrzebujących uczniów i uczennic w polskich szkołach i świetlicach.

Program Pajacyk można wspierać przez cały rok:

Wpłać dowolną kwotę na konto programu Pajacyk: Alior Bank S.A. 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 lub przekaż darowiznę przez stronę dostępną TUTAJ.

[ALERT]1575542464952[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone