Zamknij
REKLAMA

Toruńskie centrum WOT przygotowało szkolenie doskonalące "Leonidas". Co to oznacza?

14:00, 23.11.2019 | ddtorun.pl
Skomentuj Fot. Redakcja
REKLAMA

Toruńskie centrum WOT przygotowało szkolenie doskonalące "Leonidas". Co to oznacza?

W dniu 18 listopada rozpoczęło się, trwające 12 dni, szkolenie doskonalące „Leonidas” dla dowódców batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej. W szkoleniu uczestniczą dowódcy z całej Polski. Kurs przygotowany został przez, funkcjonujące od ponad roku, Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu.

„Leonidas” to kurs dedykowany rozwijaniu cech przywódczych dowódców pododdziałów lekkiej piechoty połączony z doskonaleniem wiedzy specjalistycznej wynikającej z przygotowania i prowadzenia szkolenia.     

Kadra dowodząca pododdziałami Wojsk Obrony Terytorialnej posiada wysokie kompetencje kształtowane w różnorodnych  środowiskach wojskowych. Ze względu na odmienny charakter piątego „filaru” polskich sił zbrojnych, którego cechą wyróżniającą jest żołnierz ochotnik niezbędnym jest cykliczne usprawnienie umiejętności w przygotowywaniu szkoleń m.in. na strzelnicach oraz w Stałych Rejonach Odpowiedzialności (SRO), czyli poza obiektami wojskowymi. Kurs poświęcony jest też adaptacji aplikacji mobilnych na potrzeby szkolenia.             

To kolejne i najobszerniejsze do tej pory szkolenie przygotowane przez Centrum Szkolenia WOT w Toruniu. Poprzednie szkolenia, odbywające się w maju i czerwcu i październiku br. kierowane były do żołnierzy szkolących się na w funkcji instruktorów OT. 

[ALERT]1574414344420[/ALERT]

(ddtorun.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz