Zamknij
REKLAMA

Toruńska policja sprawdzała kierowców! Wielu znów pijanych!

16:00, 12.11.2019 | FD/materiały nadesłane
Skomentuj fot. deposit photos
REKLAMA

Toruńska policja sprawdzała kierowców! Wielu znów pijanych!

Pijani kierowcy to dalej plaga na drogach w regionie. Policjanci z województwa (w tym funkcjonariusze z Torunia) prowadzili podczas długiego weekendu zakrojone akcje na rzecz bezpieczeństwa drogowego. Niestety, jadących na podwójnym gazie nie brakuje.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, tak aby każdy szczęśliwie dotarł do celu i bezpiecznie powrócił do domu. W piątek (08.11.2019) przeprowadzili również akcję pn. „KASKADOWY POMIAR PRĘDKOŚCI”. Funkcjonariusze oprócz pomiarów prędkości sprawdzali również stan techniczny pojazdów, czy pasażerowie mają zapięte pasy i czy prowadzący auta są trzeźwi. Zdecydowanie reagowali na wykroczenia kierujących wobec pieszych.

Podczas listopadowego weekendu (08-11.11.2019) na głównych ciągach komunikacyjnych i trasach wyjazdowych z miast można było spotkać więcej niż zwykle policyjnych patroli. Funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach naszego województwa.

Funkcjonariusze zwracali przede wszystkim uwagę na przekraczanie dozwolonej prędkości oraz trzeźwość kierujących. Podczas kontroli sprawdzali też czy osoby jadące samochodami używają pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w bezpieczny sposób. Na głównych trasach regionu można było spotkać policjantów poruszających się nieoznakowanymi radiowozami z wideorejestratorami.

Od piątku do poniedziałku, na terenie naszego województwa doszło do 7 wypadków drogowych, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 5 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali również 32 kierowców, którzy kierowali pojazdami będąc pod wpływem alkoholu. Najczęstsze przyczyny wypadków to wciąż ignorowanie przepisów ruchu drogowego, w tym: nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieprawidłowe zachowanie kierujących pojazdami wobec pieszych oraz kierowanie pod wpływem alkoholu.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze, tym bardziej, że z dnia na dzień pogarszają się warunki drogowe. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

apelują funkcjonariusze.

 

(FD/materiały nadesłane)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

ŁysyŁysy

4 3

Bezwzględnie zabierać samochody
za alkohol za kółkiem .To odstraszy!!!! 16:54, 12.11.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kierowcolożkakierowcolożka

4 3

Dokładnie,zabrać prawko na rok ,mandat z 4 tyś i auto na płatny parking na czas kary. Inaczej tego polskiego bydła nie nauczy sie kultury.Tylko karać finansowo. 06:17, 13.11.2019


kat 666kat 666

1 0

Polskich meneli za kółkiem karać tylko finansowo ( od 5 tys wzwyż ).Termin płatności 7 dni. 10:46, 14.11.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz