Zamknij
REKLAMA

Toruń: trwa remont ulicy Bluszczowej. Sprawdź, co się zmieni!

12:00, 09.10.2019 | AJ
Skomentuj
Foto. Nadesłane
REKLAMA

Toruń: trwa remont ulicy Bluszczowej. Sprawdź, co się zmieni!

Krawężniki, obrzeża betonowe, pierwsze chodniki i lampy-tak obecnie wygląda przebudowywana ulica Bluszczowa w Toruniu. Prace są realizowane na dwóch odcinkach i przebiegają bardzo sprawnie. Inwestycja, zgodnie z podpisaną umową, ma zakończyć się w maju przyszłego roku.

Przebudowa ulicy Bluszczowej zakłada spowolnienie ruchu w tym rejonie. Na skrzyżowaniu Bluszczowej - Morycińskiego – Osiedlowej zostanie wybudowane mini rondo. Poprawi się także bezpieczeństwo pieszych. Wszystko to za sprawą jednostronnego chodnika, który powstaje wzdłuż ulicy. W projekcie zadbano również o parkujące samochody. Wybudowane zostaną nowe miejsca do parkowania. Na ulicy pojawiło się oświetlenie, które jest w trakcie podłączania do sieci. 

Obecnie prace są realizowane na dwóch odcinkach, od ul. Orzechowej do ul. Pięknej i od ul. Pięknej w kierunku Szosy Okrężnej.  Na pierwszym odcinku ustawiano krawężniki i obrzeża betonowe. Wykonano chodniki i zjazdy. Na całym odcinku trwają prace z branży sanitarnej, elektrycznej oraz teletechnicznej.

Natomiast na odcinku od ul. Pięknej do ul. Szosa Okrężna trwają prace rozbiórkowe. Równolegle trwają prace sanitarne, elektryczne i teletechniczne. Ustawiane są krawężniki i obrzeża. Wzdłuż zabudowań budowane są chodniki, dojścia do budynków oraz garaży podziemnych.

Wykonawcą prac jest firma  Bruksystem, ich koszt wynosi: 3.325.152,18 zł.

[ALERT]1570604169699[/ALERT]

(AJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

jebacmzdjebacmzd

5 0

Ja się pytam ,który tępy qtas odpowiada za wyłączoną sygnalizację swietlną na pl.Rapackiego w godz 5-6 rano? Jak my piesi mamy przejsć przez ulicę ,jak auta pędzą tam po 60-80 km/h. I przestańcie *%#)!& się z remontem 50 m na ul .Chopina . 12:34, 09.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz