Zamknij
REKLAMA

W Toruniu działa niebieska linia. Jak uzyskać bezpłatną pomoc?

14:00, 11.09.2019 | online
REKLAMA
Skomentuj
Fot. depositphotos

W Toruniu działa niebieska linia. Jak uzyskać bezpłatną pomoc?

W naszym regionie działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia. Bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 800 154 030. Linia jest otwarta codziennie (również w dni wolne od pracy) w godzinach 17-21. Istnieje także możliwość umówienia się na spotkanie z prawnikiem lub psychologiem w Toruniu

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy, które prowadzi merytoryczny nadzór nad Kujawsko-Pomorską Niebieską Linią (Telefoniczne Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie) podejmuje również interwencje w instytucjach, z którymi muszą kontaktować się pokrzywdzeni, prowadzi mediacje między stronami konfliktów. W uzasadnionych przypadkach zapewnia zastępstwo procesowe. Podejmuje również kampanie społeczne i akcje medialne. Prowadzi też szkolenia dla zespołów interdyscyplinarnych i innych osób pracujących w pierwszym kontakcie z osobami doświadczającymi przemocy, a także szkolenia dla osób pracujących nad korekcją postaw sprawców przemocy w rodzinie.

Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia to nie tylko udzielanie porad telefonicznych, ale również spotkania osobiste czy porady za pomocą poczty elektronicznej: adres [email protected]. Dodatkowo organizujemy cykliczne dyżury prawników udzielających pomocy ofiarom przemocy. Specjaliści dyżurują w Bydgoszczy, Włocławku, Grudziądzu i Inowrocławiu, a także w Brodnicy oraz Chełmnie.

Warto przy tej okazji przypomnieć historię, która miała miejsce jeszcze nie tak dawno, Chodzi o bydgoskiego radnego Rafała P., który znęcał się nad swoją żoną. O sprawie zrobiło się głośno, kiedy kobieta opublikowała nagranie z domowej awantury. 

W sierpniu bydgoski sąd wydał wyrok w tej sprawie. Mężczyzna został skazany na dwa lata bezwzględnego więzienia. 

[ALERT]1568190447480[/ALERT]

(online)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone