Zamknij
REKLAMA

To już pewne! Toruń otrzyma obiecaną od państwa pomoc!

10:00, 11.01.2019 | FD
REKLAMA
Skomentuj
fot. kanonik/pixabay.com

Zgodnie z wcześniejszymi głosami i informacją Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, Toruń otrzyma od Ministerstwa Energii tymczasową przeprawę przez Wisłę. Najważniejsze jest to, że miasto nie musi za wypożyczenie mostu płacić.

Toruń będzie korzystał z przeprawy DMS-65. Konstrukcja ma prawie 1800 metrów. Łącznie składa się z 74 podpór i elementów składowych, które otrzyma miasto. Tymczasowa przeprawa będzie służyć mieszkańcom do 31 marca 2021 roku - później zostanie zdemontowana i oddana (po pracach konserwacyjnych i przeglądzie).

– Decyzja Ministra Energii pozwala nam na podjęcie kolejnych kroków w pozyskaniu odpowiednich decyzji, planowaniu zarówno harmonogramu prac remontowych jak i przygotowania organizacji ruchu na ten okres. Udostępnienie konstrukcji składanego mostu tymczasowego zapewni funkcjonowanie przeprawy tymczasowej, która jest niezbędna do zaspokojenia potrzeb społecznych, gospodarczych oraz złagodzenia skutków remontu mostu im. Józefa Piłsudskiego w sferze bezpieczeństwa publicznego – mówi dla strony torun.pl prezydent Torunia Michał Zaleski.

Most będzie zamontowany najpewniej przy ulicy ulicy Przybyszewskiego, a na Lewobrzeżu ulicy Przy Grobli (trasa wojewódzka nr 257).

(Tak wygląda przeprawa, która będzie funkcjonowała w Toruniu - fot. wlodek1/wikipedia.com)

Czekamy na Wasze sygnały. 

[ALERT]1547111811986[/ALERT]

(FD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

PhoenixPhoenix

5 2

He... ja naprawdę chcę zobaczyć jak na tej wąskiej i dość stromej ulicy Przybyszewskiego, szczególnie zimą, kierowcy aut na letnich opiniach manewrują by wjechać pod górę przeciskając się obok jakiegoś większego samochodu na przeciwnym pasie, a jak już dotrą do samej góry, to szukają luki w rozkładzie by nie zderzyć się z tramwajem co chwilę wyjeżdżającym zza rogu, a jak i to się uda, to jak brną jednokierunkową Bydgoską i dalej wąskimi uliczkami Kochanowskiego czy Krasińskiego z zaparkowanymi po obu stronach samochodami okolicznych mieszkańców.
Naprawdę, nie prościej byłoby odpowiednio zorganizować ruch i przerzucić go na most Zawadzkiej? 10:39, 11.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

promprom

0 0

Już bym wolał pływać promem, aniżeli wchodzić/ wjeżdżac na konstrukcję składaną przez być może przybyszów z Ukrainy. 22:02, 11.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone