Zamknij
REKLAMA

Patryk potrzebuje krwi i wsparcia! Jak można pomóc?

17:00, 16.10.2018 | Marcin Lewicki
Skomentuj fot. nadesłane
REKLAMA

Patryk ma 22 lata. Jest aktywnym sportowcem i znajomi podkreślają, że wszędzie go pełno. 5 października jego świat bardzo się zmienił - wykryto u niego białaczkę. Teraz pilnie potrzebuje pomocy!

Ostra białaczka szpikowa dotyka głównie osoby starsze, ale choroba osób młodych zdarza się niestety coraz częściej. Chory potrzebuje ciągłych transfuzji krwi, bo białaczka postępuje w ekspresowym tempie - oddziałuje na praktycznie każdy układ ciała człowieka, paraliżując pracę organizmu. 

Patryk Wernerowicz, który rozpoczął ciężką walkę z białaczką od diagnozy leży w szpitalu. W akcję pomocy chłopakowi włączyli się jego przyjaciele. 

- Wyniki krwi z dnia na dzień są coraz gorsze  - mówią najbliżsi Patryka. - Dlatego bardzo potrzebna jest mu teraz krew. Białaczka postępuje bardzo szybko. Choć wykryto ją zaledwie tydzień temu, to już daje wiele objawów. Może pomóc mu jedynie chemioterapia i krew. Bardzo dużo krwi.

Jak można pomóc Patrykowi? Na razie oddając krew, która jest niezbędna do walki o życie młodego człowieka. Grupa krwi chorego to Brh+, ale każda krew jest na wagę złota - szpital przetoczy Patrykowi inną krew, jeżeli otrzyma zapasy kolejnej. Krew można oddawać ze wskazaniem konkretnej osoby (trzeba podać że dla Patryka Wernerowicza) w centrum krwiodawstwa przy ulicy Gagarina 212 w Toruniu - codziennie do godziny 11:00. Osoby mieszkające poza Toruniem też mogą oddać krew podając dane Patryka i adres szpitala w którym leży - Stefana Batorego 17/19 87-100 Toruń. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Toruń ?Toruń ?

14 0

Chłopaku nie łam się ! Nie poddawaj mój tata trafił w stanie agonalnym do szpitala ponieważ żaden lekarz nie wpadł na to ze jego objawy to nie brak potasu i innych *%#)!& jakie wymyślali tylko białaczka żaden nie wpadł na to by pobrać krew do badania !!!!! A byl w szpitalu na Sorze i podali mu tylko królowke z potasem! I kilka razy u rodzinnego! W momencie jak trafil do szpitala kompletnie nie mając siły aby utrzymać sie na nogach to skakali przy nim jak poparzeni ! Tego samego dnia juz mieli wyniki z podejrzeniem ostrej białaczki szpikowej poinformowali nas że mamy sie przygotować na najgorsze i pożegnać i że nazajutrz zostanie przewieziony na Batorego na oddział hematologii! Tam został dokladnie zdiagnozowany podejrzenia potwierdzone. Stan był tak krytyczny ze trzeba było czekać na polepszenie bo doszła żółtaczka wyniki krwi tak słabe że w kółko tylko mial transfuzje ! Stan sie polepszyl po kilkunastu dniach i przyszla pierwsza chemia a potem kilka kolejnych pol roku w szpitalu chemia- separatka-chemia-separatka bo po kazdej chemii zapalenie płuc albo inne świństwo po roku nastąpiła remisja ! Teraz mija 5lat tata ma się świetnie musi caly czas jezdzic na kontrolę do lekarza prowadzącego badania krwi i tym podobne ale naprawdę nikt nigdy w życiu nie uwierzylby ze to świństwo go kiedykolwiek dopadło czuje się swietnie i wyglada jak paczek w maśle ;) Ty też z tego wyjdziesz najwazniejsza jest psychika musisz wierzyć ze bedzie dobrze jak mój tato !!!!!???????? 12:40, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrwiodawcaKrwiodawca

5 0

Idę dzisiaj oddawać krew na twoje konto, będzie dobrze :) 06:41, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz