Zamknij
REKLAMA

Rzemieślnik z biznesowym zacięciem MADE IN TORUŃ

08:00, 08.08.2018 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Pracownia Witraży Intek-Art wkrótce obchodzić będzie 26 urodziny. Prace, które wyszły spod ręki Sławomira Intka i jego współpracowników możemy podziwiać m.in. w kilku toruńskich kościołach czy urzędzie miasta. Witraże tworzone zgodnie z długimi toruńskimi tradycjami to kolejny produkt MADE IN TORUŃ.

Pracownia, a od kilku miesięcy także Muzeum Toruńskiego Witrażu działa przy ul. Szewskiej 8, to tam powstają arcydzieła, jakie podziwiać mogą turyści i torunianie. W przygotowanie każdego Sławomir Intek i jego współpracownicy wkładają ogromnie dużo pracy, dopracowując każdy szczegół, wszystko po to, żeby efekt finalny napawał dumą.

Jak przyznaje właściciel pracowni, robienie witraży to nie zajęcie dla ludzi niecierpliwych.

- Czasami pracujemy nad witrażem długie tygodnie. To wymaga ogromnej precyzji - zapewnia Sławomir Intek. - Nie odcinamy się od toruńskich tradycji robienia witraży. Naszą misją jest przekazać wiedzę i tajniki tego rzemiosła kolejnym pokoleniom.

Jak dodaje, nie czuje się ani artystą, ani biznesmanem. Sam o sobie mówi, że jest po prostu rzemieślnikiem.

[WIDEO]727[/WIDEO]

Witraże z pracowni Sławomira Inka to kolejny produkt wyróżniony certyfikatem MADE IN TORUŃ - to nowa miejska inicjatywa realizowana przez Centrum Wsparcia Biznesu, której partnerem medialnym jest portal Dzień Dobry Toruń. Co tydzień na ddtorun.pl prezentujemy jeden produkt lub usługę, która otrzymała ten znak w pilotażu programu. Pokazaliśmy już państwu lody piernikowe z Cukierni Lenkiewicz (tutaj).

(Adrian Aleksandrowicz)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone