Zamknij
REKLAMA

Praca wre, bo termin goni. Będą dwa miesiące opóźnienia

18:00, 24.07.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Planowany na listopad termin zakończenia plac remontowych Pałacu Dąmbskich nieco się opóźni. Przez szereg utrudnień i szczególne historycznie znaczenie gmachu ekipa budowlana musi być bardzo ostrożna, aby siedziba Teatru Muzycznego zachwycała swoim wyglądem.

Od rozpoczęcia remontu siedziby Teatru Muzycznego minęło już kilka miesięcy. W tej chwili to miejsce jest nie do poznania..

- Kiedy podpisywaliśmy umowę z wykonawcą to ten pałac wyglądał zupełnie inaczej. Przez ten czas wydarzyło się naprawdę wiele - tłumaczy Anna Wołek, dyrektor teatru.

Pieniądze na kompleksowy remontu udało się pozyskać z programu Infrastruktura i Środowisko. Plan zakładał kompletną przebudowę zabytkowego Pałacu Dąmbskich.

- To bardzo ambitny plan. Mam nadzieję, że w styczniu będziemy mogli świętować oddanie tego obiektu do użytku - wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki. - Dwa miesiące opóźnienia wynikają z braku wcześniejszych ustaleń z konserwatorem. Pamiętajmy, że ten teatr to instytucja, która powstała od nowa. Pomimo warunków, w jakich tymczasowo funkcjonuje to ilość premier i zainteresowanie publiczności jest imponujące.

Pałac Dąmbskich będzie siedzibą teatru, ale scena główna funkcjonować będzie w dawnym Kino-Teatrze Grunwald. Przy Żeglarskiej mieścić się będzie tylko scena kameralna na 150 miejsc.

[ZT]11634[/ZT]

Prace na placu budowy idę pełną parą.

- Zakończyliśmy najtrudniejsze praca na drugim i trzecim piętrze, w tym demontaż konstrukcji. W przyszłych tygodni wchodzimy na posadzkę, cały czas remontujemy elewację - wylicza Sławomir Szymański z firmy Budeko, wykonawca prac.

Na czas remontu tymczasową sceną Teatru Muzycznego jest Tumult przy Rynku Nowomiejskim. Zagrano tam m.in. premierowo "Akompaniatora", "Najlepsze przyjaciółki" czy "Siłę sióstr". 

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

NiesłychaneNiesłychane

2 1

Rozumiem, że ten teatr muzyczny to jakiś światowej klasy ośrodek kulturalny. Niestety od 40 lat mieszkam i jestem takim ignorantem, że pierwszy raz słyszę o tym teatrze. rozumiem, że ten teatr sam na siebie zarabia i jest wizytówką Torunia. Chyba jest to jednak utrzymywanie jakiejś fikcji. 23:41, 24.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone