Zamknij
REKLAMA

Praca wre, bo termin goni. Będą dwa miesiące opóźnienia

18:00, 24.07.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Planowany na listopad termin zakończenia plac remontowych Pałacu Dąmbskich nieco się opóźni. Przez szereg utrudnień i szczególne historycznie znaczenie gmachu ekipa budowlana musi być bardzo ostrożna, aby siedziba Teatru Muzycznego zachwycała swoim wyglądem.

Od rozpoczęcia remontu siedziby Teatru Muzycznego minęło już kilka miesięcy. W tej chwili to miejsce jest nie do poznania..

- Kiedy podpisywaliśmy umowę z wykonawcą to ten pałac wyglądał zupełnie inaczej. Przez ten czas wydarzyło się naprawdę wiele - tłumaczy Anna Wołek, dyrektor teatru.

Pieniądze na kompleksowy remontu udało się pozyskać z programu Infrastruktura i Środowisko. Plan zakładał kompletną przebudowę zabytkowego Pałacu Dąmbskich.

- To bardzo ambitny plan. Mam nadzieję, że w styczniu będziemy mogli świętować oddanie tego obiektu do użytku - wyjaśnia marszałek Piotr Całbecki. - Dwa miesiące opóźnienia wynikają z braku wcześniejszych ustaleń z konserwatorem. Pamiętajmy, że ten teatr to instytucja, która powstała od nowa. Pomimo warunków, w jakich tymczasowo funkcjonuje to ilość premier i zainteresowanie publiczności jest imponujące.

Pałac Dąmbskich będzie siedzibą teatru, ale scena główna funkcjonować będzie w dawnym Kino-Teatrze Grunwald. Przy Żeglarskiej mieścić się będzie tylko scena kameralna na 150 miejsc.

[ZT]11634[/ZT]

Prace na placu budowy idę pełną parą.

- Zakończyliśmy najtrudniejsze praca na drugim i trzecim piętrze, w tym demontaż konstrukcji. W przyszłych tygodni wchodzimy na posadzkę, cały czas remontujemy elewację - wylicza Sławomir Szymański z firmy Budeko, wykonawca prac.

Na czas remontu tymczasową sceną Teatru Muzycznego jest Tumult przy Rynku Nowomiejskim. Zagrano tam m.in. premierowo "Akompaniatora", "Najlepsze przyjaciółki" czy "Siłę sióstr". 

(AA)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (1)

NiesłychaneNiesłychane

2 1

Rozumiem, że ten teatr muzyczny to jakiś światowej klasy ośrodek kulturalny. Niestety od 40 lat mieszkam i jestem takim ignorantem, że pierwszy raz słyszę o tym teatrze. rozumiem, że ten teatr sam na siebie zarabia i jest wizytówką Torunia. Chyba jest to jednak utrzymywanie jakiejś fikcji. 23:41, 24.07.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone