Zamknij
REKLAMA

To pierwsza taka publikacja w Polsce - wszystko dzięki...

17:00, 15.05.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj

Miasto w porozumieniu z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika wydało "Leksykon współczesnego miasta" - publikacja wyjaśnia wiele terminów, które wypracowano w ramach projektu Urbact III. Toruń był jednym z partnerów międzynarodowego projektu. Nasi samorządowcy działali ramię w ramię z ekspertami z dziewięciu krajów.

Nad "Leksykonem..." pracowali eksperci z Katedry Studiów Miejskich i Rozwoju Regionalnego UMK. Publikacja związana jest z międzynarodowym projektem, z jakim udział brał Toruń - Urbact III.

- Od dwóch lat realizujemy ten program. Udało nam się wymienić dobre doświadczenia z naszymi zagranicznymi partnerami i dzięki temu powstał "Leksykon" - tłumaczy wiceprezydent Torunia Andrzej Rakowicz. - On pomaga spojrzeć na miasto oczyma nowej generacji mieszkańców.

Partnerami projektu było 11 miast.

- Liderem Urbactu III był Poznań. Co bardzo nas cieszy, udało nam się zilustrować wyjaśnienia niektórych terminów zdjęciami Torunia, to tylko potwierdza, że nasze miasto jest nowoczesne - przyznaje Aleksandra Iżycka, dyrektor Biuro Toruńskiego Centrum Miasta.

Wydawnictwo dotyka wielu dziedzin życia ważnych dla miasta.

- Długo zastanawialiśmy się, jakie pojęcia powinny znaleźć się w "Leksykonie". Wybraliśmy te dotyczące szerokie spektrum dbałości o przestrzeń, od architektury, przez ekologię i transport aż do innowacji - wylicza dr Elżbieta Grzelak Kostulska, jedna z autorek.

"Leksykon..." dostępny jest także online. Będzie go można znaleźć również w każdej publicznej bibliotece.

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone