Zamknij
REKLAMA

Wiosna w pełni. Ale pod koniec tygodnia czeka nas...

09:30, 16.04.2018 | Rafał Maszewski
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

W rozpoczętym tygodniu przeważać będą dość ciepłe masy powietrza, które sprawią, że wiosna, jak i wegetacja będą kontynuowane. Zmiany zaczną się pod koniec tygodnia…

Popołudniami temperatura powietrza będzie przeważnie wzrastać do 17-20 stopni. Noce będą dość chłodne, zwłaszcza od środy, kiedy to temperatura powietrza będzie się obniżać w okolice 7 stopni. Przeważać będzie odczucie komfortu termicznego i ciepła.

Od soboty/niedzieli z północy zacznie coraz śmielej napływać wyraźnie chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego. Pod koniec tygodnia noce mogą być chłodne.

Przeważać będzie pogoda bezopadowa, a największe prawdopodobieństwo opadów będzie w poniedziałek w drugiej części dnia i w nocy z poniedziałku na wtorek. Słońce często będzie widoczne na niebie, ale chmury okresami mogą je na dłużej zakrywać (najczęściej w poniedziałek).
Początkowo ciśnienie atmosferyczne będzie rosnąć, ale od piątku zacznie spadać - najwyższe będzie w środę i czwartek. Wiatr przeważnie powieje z umiarkowaną prędkością.

Warunki biometeorologiczne będą przeważnie obojętne dla naszego samopoczucia, ale w środkowej części tygodnia mogą być przejściowo nawet korzystne.

Warunki do wypoczynku na świeżym powietrzu z uwagi na odpowiednie warunki termiczne i okresami świecące słońce będą na ogół korzystne i tylko w poniedziałek w drugiej części dnia opady mogą je pogorszyć. 

Pogoda często będzie sprzyjać zanieczyszczeniu powietrza przez alergeny środowiskowe. W wysokim stężeniu będzie obecny pyłek topoli, grabu, jesionu i brzozy. Szczególnie ta ostatnia ma silne właściwości uczulające. W niskim/średnim stężeniu będzie się unosić w powietrzu zarodniki grzybów pleśniowych z rodzaju Cladosporium i Alternaria. 

Więcej szczegółów dotyczących pogody w naszym mieście znajdziecie Państwo na stronie www.pogodawtoruniu.pl.

[PYLKI]1523860811970[/PYLKI]

(Rafał Maszewski)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone