Zamknij
REKLAMA

Miasto przekaże trzy działki UMK. Co tam powstanie?

08:00, 15.04.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Trzy działki o powierzchni ponad 7 tys. m kw. przy Szosie Bydgoskiej 11 i 13 oraz na Kępie Cegielnia - propozycję takiej darowizny dla UMK ze strony miasta rozpatrzą toruńscy radni na najbliższej sesji.

5915 m kw na Szosie Bydgoskiej 13, 1097 m kw. na Szosie Bydgoskiej 11 i 239 m kw. na Kępie Cegielnia - łącznie miasto chce podarować UMK ponad 7 tys. m kw. Chodzi o obrzeża parku miejskiego na Bydgoskim Przedmieściu. Decyzję w tej sprawie na najbliższej, czwartkowej sesji rady miasta podejmą radni.

Co takiego planuje na tych działkach Uniwersytet Mikołaja Kopernika? Uczelnia ma utworzyć tam bazę dydaktyczno-badawczo-kliniczną dla nowego kierunku studiów - medycyna weterynaryjna.

"W uzasadnieniu prośby Rektror wskazał, iż UMK wspólnie z uniwersytetami bydgoskimi uruchamia od roku akademickiego 2018/2019 kierunek medycyna weterynaryjna" - czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Jednym z etapów przygotowań jest stworzenie kliniki dla koni. W tym przypadku UMK będzie współpracować z Fundacją Ducha, która ma wieloletnie doświadczenie w hodowli koni. Klinika miałaby powstać w sąsiedztwie siedziby Fundacji przy Szosie Bydgoskiej.

"Przyjęty model tworzenia kliniki zwierząt dużych znacząco wzmocni tak planowany kierunek, jak i Fundację, a Toruń będzie miał szansę stać się ośrodkiem leczenia koni cenionym także poza granicami naszego kraju" - czytamy w dalszej części uzasadnienia.

[ZT]13075[/ZT]

Jeszcze nie wiadomo, kiedy uniwersytet wybuduje kompleks weterynaryjny. Trwają na razie przygotowania do uruchomienia studiów. W październiku naukę na tym kierunku ma rozpocząć 60 osób. W utworzenie Międzyuczelnianego Centrum Medycyny Weterynaryjne obok UMK włączy się bydgoskie uczelnie: Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy i Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

stajennystajenny

2 13

Niejeden kuń ; mgr'o-dochtor i profesor na UMK już rży i przebiera kopytami! Tylu tam geniuszy, np. ci od giender mogą od razu z marszu przestawić się na podkuwanie! A chabety też się radują na rychłych felczerów. Jakie kunie są na UMK, to każdy widzi! 08:23, 15.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jan MariaJan Maria

9 2

ty "stajenny" miałeś już tu nie zaglądać, ale ile są warte słowa kogoś z kresów który trafił do miasta bo jego stary kułat i szmalcownik został oderwany siłą wybuchu od pługa i przywiózł takie tałatajstwo i śmierdzące dziadostwo do miasta. Ile ci płacą trollu ruski za ten hejt polakożerco śmierdzielu? 10:40, 15.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

stajennystajenny

1 5

Konie na umk! Nie tylko szojringowate sexedukatorki się już cieszą, że będą mogły dobrać do koni. Kobyłom będą wciskać kit, że aborcja jest ok!, a ogierom związki partnerskie z wałachami. I giender na całego.
UE te nowinki na sicher grantami obdzieli. 17:34, 15.04.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KRZYSZTOFKRZYSZTOF

1 0

Stajenny ale nie z Janowca a z Przysieka. 18:30, 15.04.2018


PhoenixPhoenix

1 0

Szkoda, że tego typu uczelniany kompleks nie powstanie przy Gagarina, choćby od strony Grunwaldzkiej, za wydziałami humanistycznymi. Dobrze byłoby by UMK znajdowało się w jednym miejscu, a nie że jest rozrzucone po całym mieście. 08:27, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kadrowykadrowy

2 2

Nowy wydział ( kierunek) na UMK potrzebuje kadr. Ale! bez obaw. Fachowców od rubikoni mnóstwo, wiele.
Mamy bogactwo, nieprzebrane. Np. Znana z wykrzykiwania na ulicach ?dość dyktatury kobiet? Joanna Scheuring-Wielgus błysnęła na antenie Polsat News, gdzie zarzuciła Ryszardowi Czarneckiemu ?wciskanie do brzucha dziecka z kąpielą?. Trzeba przyznać, że ta pani błyszczy nie tylko potęgą frazeologiczną, bo i co ważne światłem odbitym swego b. szefa, Ryszarda Petru. Tak więc nie tylko hucuły, anglo-araby czy fiordy mogą liczyć na przyszłe fachowe kadry, bowiem i rubikonie też. Wioooo! 09:57, 16.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone