Zamknij
REKLAMA

Kolejna okazja, żeby zobaczyć budowę szpitala z bliska. Teraz wycieczki będą odbywać się co tydzień

08.00, 06.04.2018 WG
Skomentuj Tak ma wyglądać nowy budynek główny szpitala, na którym znajdzie się m.in. lądowisko dla helikopterów, źródło: Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne
REKLAMA

W najbliższą niedzielę będzie kolejna okazja, żeby zwiedzić plac budowy nowego szpitala na Bielanach. Na uczestników oprócz zwiedzania szpitalnych obiektów czekają również upominki m.in. apteczki samochodowe.

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego to w tej chwili największa i najdroższa - warta 560 mln zł - inwestycja realizowana w naszym mieście. Zwiedzanie placu budowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Już w najbliższą niedzielę (8 kwietnia) będzie kolejna okazja, żeby z bliska zobaczyć, co dzieje się na Bielanach.

Gdzie dokładnie znajdzie się lądowisko dla helikopterów? Co się mieści w budynku z wysokim, czerwonym kominem? Czy prace idą zgodnie z planem? Jak będą ze sobą połączone budynki lecznicy? Podczas zwiedzania będziemy mogli usłyszeć odpowiedź na wiele pytań związanych z tą inwestycją. 

Oprowadzą nas po niej przedstawiciele inwestora i firmy wykonującej roboty. Będzie można obejrzeć m.in. wnętrze budynku administracyjnego, w którym trwają obecnie prace wykończeniowe, nowy gmach główny i pozostałości zrównanej z ziemią starej kotłowni. 

Na wszystkich zwiedzających czekają upominki m.in. apteczki samochodowe. W trakcie wycieczki zostaną też zrobione pamiątkowe zdjęcia, z których powstanie wielkoformatowa grafika prezentowana na terenie nowego szpitala.

Udział w wycieczce był bezpłatny. Trzeba się jednak wcześniej zapisać. Wystarczy zadzwonić pod tel. 56 65 62 122 lub wysłać e-mail na adres: [email protected]. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, adres, adres e-mail, numer telefonu, a w przypadku dzieci także ich wiek. Kolejne wycieczki będą się odbywały co niedzielę. 

Budowa nowego kompleksu leczniczego ma potrwać do końca 2019 r. W nowym gmachu głównym znajdą się m.in. centralny blok operacyjny, szpitalny oddział ratunkowy i oddziały łóżkowe. Obok powstają m.in. pawilony dla oddziałów psychiatrycznych i szpitala zakaźnego. Działa już przy szpitalu wielopoziomowy parking na 423 samochody. Gotowe są także budynki techniczne, w których mieszczą się m.in. garaż dla ambulansów, kotłownia, stacja mycia łóżek i stacja transformatorowa.

Jeszcze w tym roku ma być gotowa nowa siedziba administracji lecznicy. W części tego budynku są już ścianki działowe i trwają roboty przy instalacjach. W gmachu głównym ekipy budowlane montują ścianki gipsowo-kartonowe, trwają także roboty tynkarskie i murarskie oraz instalacyjne. Rośnie pawilon dla oddziału zakaźnego, rozpoczęła się też budowa pawilonu dla oddziałów psychiatrycznych.

(WG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

KamilKamil

2 0

"Udział w wycieczce był bezpłatny." Teraz jest już płatny czy autor znowu nie przeczytał tego co napisał? 09:46, 06.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

autobusautobus

1 1

Wesoły autobus powinien zabrać posłów z peło na zwiedzanie przyszłego oddziału psychiatrycznego. Jest kliniczna okazja, bo Leszczyna i Siemoniak z Szumilasem się zwalili. A doktory będą mieli roboty po pachy. 10:26, 06.04.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%