Zamknij
REKLAMA

Nowe stragany z warzywami na Rynku Nowomiejskim

11:00, 13.03.2018 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Tak obecnie prezentuje się stragan warzywny na Rynku Nowomiejskim, źródło: Urząd Miasta Torunia

Na Rynku Nowomiejskim stanęły nowe stragany z warzywami i owocami. Z pomysłem, żeby poprawić ich estetykę wyszło biuro Toruńskiego Centrum Miasta które sfinansowało projekt.

Nowe stragany z warzywami i owocami - w jednej konstrukcji są dwa złączone ze sobą stoiska - stanęły na Rynku Nowomiejskim kilka dni temu. Prezentują się znacznie lepiej od poprzednich stoisk.

Z pomysłem, żeby poprawić ich estetykę wyszło biuro Toruńskiego Centrum Miasta, które działa przy magistracie. W ubiegłym roku urzędnicy spotkali się dwukrotnie z właścicielami stoisk. Udało się im wypracować rozwiązanie, które już możemy obserwować.

- Od tego roku płyta Rynku Nowomiejskiego nie jest drogą publiczną - mówi Aleksandra Iżycka, dyrektor biura Toruńskiego Centrum Miasta. - Postanowiliśmy, że będzie to dobry moment, żeby poprawić estetykę tych stoisk. W podobny sposób udało się to wypracować wcześniej m.in. z kwiaciarkami i pamiątkarzami na Rynku Staromiejskim.

Biuro TCM chciało, żeby projekt stoisk z warzywami i owocami był jednolity dla wszystkich. Dokumentacja projektowa dla straganów została sfinansowana z pieniędzy miejskich. Zostały w niej uwzględnione uwagi i potrzeby osób handlujących na Rynku Nowomiejskim. Za wykonanie zapłacili już handlarze, którzy sprzedają produkty na podstawie umowy podpisanej z miejską spółką Urbitor.

W poprzednich latach na Rynku Nowomiejskim działały cztery stoiska - zwykle między marcem a listopadem. Dwóch z nich już nie zobaczymy. Osoby handlujące zdecydowały się przejść na emeryturę. Biuro TCM nie wyklucza jednak, że na Rynku Nowomiejskim znajdzie się miejsce dla kolejnych straganów. Także zgrupowanych po dwa. Wszystko po to, żeby nie utrudniać organizacji imprez na młodszym ze staromiejskich placów.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

PhoenixPhoenix

11 0

Pomysł dobry i lepiej to wygląda niż wcześniej.
Przydałoby się, jeszcze, popracować nad estetyką szyldów na starówce, bo aż bije po oczach nazwa lumpeksu na Nowym Rynku, która bardzo eksponowana jest w wywiadach z zawodnikami turniejów siatkówki plażowej. 11:36, 13.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

lilulilu

1 0

nadejszła wiekopomna chwiła :))) 19:33, 14.03.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone