Zamknij
REKLAMA

Monopoly Toruń. Słynna gra już w rękach mieszkańców [ZDJĘCIA]

16:00, 18.11.2017 | MT
REKLAMA
Skomentuj
Grę można było zabrać do domu w promocyjnej cenie 111 zł. Fot. Agnieszka Bielecka

W sobotę w centrum handlowym Plaza odbyła się oficjalna premiera kultowej gry Monopoly z Toruniem w roli głównej. Na planszy możemy kupić m.in. Ratusz Staromiejski, Planetarium, teatr Baj Pomorski i Dwór Artusa. 

Własne edycje Monopoly ma m.in. Gdańsk, Wrocław i Kraków. W sobotę do tego grona dołączył Toruń. Na oficjalnej premierze poznaliśmy bohaterów 40 pól. Na 30 z nich zmieściły się najbardziej charakterystyczne miejsca związane z naszym miastem - od zabytków po deweloperskie osiedla. Do toruńskich klimatów nawiązują też polecenia na kartach "Szansy" i "Kasy Społecznej". 

Planszę odsłonili wspólnie: Karina Nelka, koordynator projektu, Anna Kulbicka - Tondel, rzecznik prasowa prezydenta Torunia i dyrektor Plazy Katarzyna Hołod. Pierwsze pole zajmują ruiny Zamku Krzyżackiego, a najdroższy jest Ratusz Staromiejski. Pionkiem staniemy m.in. na Planetarium, kampusie UMK, Krzywej Wieży, Twierdzy Toruń, dworcu PKP Toruń Wschodni i CKK Jordanki.

Miejsca na planszy wybrali: wydawca gry Winning Moves, toruński magistrat i mieszkańcy w specjalnym głosowaniu. 

Premierze toruńskiej edycji Monopoly towarzyszyły interesujące konkursy i zabawy. Najmłodsi z rodzicami mogli spróbować swych sił na ogromnej planszy o wymiarach 25 m kw., lub w turnieju kart Top Trumps. Chętni robili wspólne zdjęcia z charakterystycznym panem Monopoly. Grę można było zabrać do domu w promocyjnej cenie 111 zł. 

Debiut planszówki zbiegł się z szóstymi urodzinami centrum handlowego. Z tej okazji na jej klientów czekał tort. 

Impreza z Monopoly potrwa również w niedzielę w godz. 12 - 18.

(MT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

WmWm

1 1

Juz *%#)!& biegnę po nia !!! 20:59, 18.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KitowciskaczKitowciskacz

2 2

Ciemny lud wszystko kupi

08:10, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

goscgosc

2 1

Tylko kiedy i z kim zagrać jak człowiek pracuje w piatek świątek i niedziele po 12 godzin? Dzieci takie gry niestety maja w głębokim poważaniu. Czasy nie co się zmieniły. Trzeba wrócić do czasów kiedy w telewizji były 2 kanały, komórek i Internetu nie było. Wtedy ludzie mieli czas dla siebie! Dzis znajomych ma się na facebooku! 09:59, 19.11.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone