Zamknij
REKLAMA

Jest nowy przewodniczący Nowoczesnej w regionie

08:00, 23.10.2017 | WG
Skomentuj Od lewej: Ryszard Petru, Michał Grzybowski i Joanna Scheuring-Wielgus podczas niedzielnej konferencji prasowej, fot. Nowoczesna Toruń
REKLAMA

Walka o przewodnictwo w partii była zacięta. Jacek Warczygłowa z Torunia już nie kieruje kujawsko-pomorską Nowoczesną. Nowym przewodniczącym partii Ryszarda Petru został bydgoszczanin - Michał Grzybowski.

W niedzielę W Toruniu odbyła się regionalna konwencja Nowoczesnej. Partia wybierała kierownictwo swoich struktur w Kujawsko-Pomorskim. Rywalizacja o fotel przewodniczącego była zacięta.

- Wybory wygrał Michał Grzybowski (Bydgoszcz) po wyrównanej walce (wygrana jednym głosem) z Jackiem Warczygłową (Toruń) - czytamy w komunikacie Nowoczesnej. - Na konwencji został wybrany skład Sądu Koleżeńskiego, Komisji Rewizyjnej, Rady Regionu oraz skład do Rady Krajowej. Zostało także przeprowadzone głosowanie dotyczące delegatów na Krajową Konwencję Nowoczesnej.

Grzybowski jest związany z Bydgoszczą. W poprzedniej kadencji był sekretarzem regionu Nowoczesnej. Jest z wykształcenia socjologiem. W regionalnej konwencji brali udział przewodniczący Nowoczesnej Ryszard Petru oraz posłowie tego ugrupowania: Joanna Schmidt i Adam Szłapka.

Petru w rozmowach z dziennikarzami w Toruniu podkreślał, że złożył innym ugrupowaniom opozycyjnym ofertę: jedną trzecią kandydatów na prezydentów miast wojewódzkich wystawi Nowoczesna, a dwie trzecie - inne środowiska opozycyjne, w tym także lewicowe. Rozmowy na temat wyborów samorządowych są prowadzone od kilku miesięcy.

- W kwestiach samorządowych dużo łatwiej o wspólny mianownik niż w kwestiach parlamentarnych - podkreśla Petru. - Chodzi o to, żeby samorządy były dobrze zarządzane, a ludziom dobrze się tam żyło i nie było ideologii narzucanej przez rząd centralny, żeby była decentralizacja, władza byłą blisko obywatela, a jego głos dobrze słyszalny.

Nowoczesna ogłosi swoich kandydatów na prezydentów największych miast w Polsce dopiero po tym, gdy zostaną przyjęte zmiany w ordynacji wyborczej.

(WG)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

już nie warczyjuż nie warczy

5 3

a skąd ony wzięli tylu członków, by obsadzić te ciała statutowe? zaPOżyczyli? 08:24, 23.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

tntn

5 0

Pan Redachtor z TVZaleski bardzo zainteresowany tematem :) "Kazali trzymać mikrofon, no to trzymam. W międzyczasie zdrzemnę się chwilkę" 09:23, 23.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mikrofonmikrofon

3 0

cóż! służba!, to i z szlezwigową i warczyłbem można fotkę zaliczyć 10:04, 23.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mkjhymkjhy

0 0

jednego głupa więcej ,straszne!!!!!!!
21:03, 25.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mkiuymkiuy

0 0

gdzie komentarz ,co nie na rączkę wypowiedz, PO tumany
21:06, 25.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA