Zamknij
REKLAMA

Jest pozwolenie na budowę! Kiedy w Toruniu powstanie gmach sądu?

16:30, 13.09.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Tak będzie wyglądać nowy gmach sądu przy Placu Zwycięstwa, fot. Tomasz Berent

To największe inwestycja skarbu państwa w Toruniu na przestrzeni kilkunastu lat. 13 tys. metrów kwadratowych powierzchni i kubatura licząca niemal 90 tys. metrów sześciennych. W Toruniu powstanie nowy gmach Sądu Rejonowego. W magistracie oficjalnie przekazano inwestorowi pozwolenie na budowę, kiedy wbita zostanie pierwsza łopata?

Do budowy nowej siedziby sądu rejonowego miasto przygotowywało się już kilka lat, w końcu największa inwestycja skarbu państwa w Toruniu wystartowała. W magistracie podpisano pozwolenie na budowę.

- Przed kilkoma laty przenieśliśmy pomnik artylerzysty z Placu Zwycięstwa. Uporządkowaliśmy także sytuacje z nieruchomościami, teraz tylko czekamy na rozpoczęcie budowy - zapowiada prezydent Michał Zaleski.

Nowy budynek sądu stanie przy Placu Zwycięstwa. Kiedy rozpocznie się budowa?

- W ciągu dwóch tygodniu złożymy na ręce ministra sprawiedliwości wniosek o rozpoczęcie budowy, wtedy będziemy mogli ruszyć - tłumaczy Marian Pieńczewski, dyrektor Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.  - Spodziewamy się, że gotowy budynek oddamy do użytku za trzy-cztery lata.

Budynek ma być wkomponowany w otoczenie. Lokalizacja, zdaniem inwestora, jest idealna ze względu na bliskość Starówki i łatwość dojazdu. Powstanie nowego obiektu zrewolucjonizuje sądownictwo w mieście.

- Bardzo dziękujemy za trud włożony w przygotowanie tej inwestycji. Cieszymy się, że za chwilę będziemy mogli wbić symboliczną łopatę - przyznaje Jerzy Paweł Naworski, prezes Sądu Okręgowego w Toruniu.

W nowym gmachu znajdzie się m.in. 40 spraw rozpraw. Swoją siedzibę przy Placu Zwycięstwa będzie miało 12 wydziałów, które teraz są rozlokowane w różnych częściach miasta.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (2)

patpat

0 0

Chyba chodziło o 40 sal rozpraw. Poprawcie. 22:12, 13.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dltdlt

1 1

Na sądownictwo w Polsce wydajemy 1,6% PKB a na armie tylko 2%. Natomiast w Europie na sądownictwo średnio od 0,2% - 0,6% PKB ! Coś tu jest nie tak jak powinno być ? Nic dziwnego że większość społeczeństwa jest za dużymi zmianami w sądownictwie. 08:36, 14.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018