REKLAMA

Banery pro-life znowu na Starówce. Czy turyści powinni to oglądać?

17:30, 07.08.2017 | Adrian Aleksandrowicz
REKLAMA
Skomentuj
Czy banery z wizerunkiem martwego płodu powinny pojawiać się w centrum miasta? fot. Tomasz Berent, zdjęcie ilustracyjne

W niedzielę po południu na ulice centrum miasta wyszli działacze pro-life. Mieli ze sobą transparenty ze zdjęciami usuniętych płodów. To nie pierwszy raz, kiedy przeciwnicy aborcji protestują w przestrzeni publicznej, po raz kolejny jednak ich manifestacja wzbudziła ogromne emocje.

Przeciwnicy dokonywania aborcji protestowali przed Ratuszem Staromiejskim. W samym centrum Torunia pojawił się baner ze zdjęciem martwego, nienarodzonego dziecka, wielu rodziców nie kryło oburzenia, widząc tego typu obrazy.

- Szłam z 8-latkiem i w ostatniej chwili zdążyłam odwrócić jego uwagę - nie sądzę, żeby to było coś, co powinien oglądać a ja tłumaczyć, przynajmniej jeszcze nie teraz - napisała jedna z matek na forum facebookowej grupy Dziewuchy Dziewuchom.

Aktywiści pro-life wielokrotnie deklarowali, że chociaż ich transparenty przedstawiają bardzo kontrowersyjne zdjęcia, to chcą w ten sposób pokazywać, czym naprawdę jest aborcja. 

Kiedy w niedzielę rozpoczęła się manifestacja przeciwników aborcji, rodzice na różnych forach internetowych ostrzegali się przed spacerowaniem po centrum Starówki.

- Zastanawiam się, czy jako rada miasta nie powinniśmy zająć się regulacją tych przepisów. Wizerunki, jakie są prezentowane na plakatach i transparentach uczestników tych manifestacji łamią artykuł 141 kodeksu wykroczeń! - wyjaśnia Sylwia Kowalska, radna Czasu Mieszkańców. - Pamiętajmy, że w Krakowie udało się wygrać jeden protest przeciwko tym transparentom, nie rozumiem zatem, czemu sprawy są wciąż umarzane!?

Aktywiści związani z Fundacją Życie i Rodzina mogą być w najbliższym czasie szczególnie aktywni. - Lada dzień rozpoczynamy zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Ratujmy kobiety", wtedy pewnie też przeciwnicy aborcji będą protestować - dodaje Kowalska.

Czy banery ze zdjęciami martwych płodów powinny pojawiać się w przestrzeni publicznej?Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki

REKLAMA

Komentarze (39)

greggreg

55 13

"Aktywiści pro-life wielokrotnie deklarowali, że chociaż ich transparenty przedstawiają bardzo kontrowersyjne zdjęcia, to chcą w ten sposób pokazywać, czym naprawdę jest aborcja."
Żeby więc przybliżyć prolajfowcom problematykę poslugując się ich językiem przekazu-
może więc należałoby ustawić przy kościołach banery ze stosunkami księży (w pełnym umundurowaniu) z gwałconymi ministrantami, zdając oczywiście sobie sprawę z tego, że "przedstawiają bardzo kontrowersyjne zdjęcia, ale tylko w ten sposób można pokazać czym naprawdę jest przemoc seksualna dokonywana na nieletnich". 18:00, 07.08.2017

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

CzłowiekCzłowiek

4 22

Tyle, że nikt nie propaguje, ani nie zgadza się na pedofilię w Kościele - jej największym wrogiem jest sam Kościół. Za to problem przyzwolenia na praktyki pedofilskie istnieje w kręgach gejowskich LGBTQ, które na manifestacje w Warszawie zapraszały Volkera Becka - aktywistę gejowskiego, lidera niemieckich Zielonych, który propagował z całą partią w latach 80. depenalizację pedofilii.
Aborcja to zbrodnia, więc jeśli jest dopuszczona prawem trzeba wszelkimi środkami pokazywać światu prawdę o niej. Jak można przyzwalać na istnienie aborcji nie pozwalając na jej pokazywanie, niech społeczeństwo pozna na co się zgadza! 22:16, 07.08.2017


B-RavenB-Raven

1 12

Gwałty są zakazane prawem - nie ma na nie społecznego przyzwolenia, ludzie wiedzą, że jest to coś złego
Aborcja jest LEGALNA - ludzie uważają ją za coś dobrego
Więc miejcie, do cholery, odwagę spojrzeć w oczy konsekwencjom swoich wyborów. Dzisiaj w ich imię zabito 3 dzieci. 12:57, 08.08.2017


greggreg

5 0

Krótko, na koniec, bo mieszamy tu kilka porządków.
Do przemyślenia, jeśli doktryna nie zabiła możliwości krytycznego oglądu swoich poczynań: najbardziej nawet światły CEL NIE UŚWIĘCA ŚRODKÓW.
Nie szukałem analogii w treści, a analogii w brutalności formy demonstracji- dla mnie nieakceptowalnej- niezaleznie czy mówimy o epatowaniu makabreską na ul. Szerokiej czy obsceną przed kościołem takim czy innym.
Rzecz się tu rozchodzi nie o wrażliwość moją, Sylwii Kowalskiej, "lewaka", "prawaka", czy innego obywatela, rzecz w dotykaniu wrażliwości i psychiki małych dzieci, przed którymi eksponujecie swoje banery.
o kolejnym koszcie jaki lekceważycie- o podbijaniu piłeczki ciągłej radykalizacji form dyskursu publicznego już nawet nie wspomnę. Nie załapiecie, jeśli gdy mowa o pornograficznym banerze wystawionym (w myśl waszej zasady "kontrowersyjne, ale ku przestrodze") przed kościołem - jedyny odruch jaki się u was natychmiast uruchamia to nie obrona dzieci i tego co się z nimi dzieje, gdy widzą takie obrazy, a obrona ...honoru księży i KK. 17:17, 09.08.2017


asdfasdf

17 41

"Pamiętajmy, że w Krakowie udało się wygrać jeden protest przeciwko tym transparentom, nie rozumiem zatem, czemu sprawy są wciąż umarzane!?"

Bo żadnego procesu nie udało się wygrać, to tylko jedno z kłamstw partii Razem. 18:25, 07.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wrażliwcywrażliwcy

22 52

Jacy wrażliwi ci od skrobanek i pigułek po już dla gimnazjalistów. Zabijać, mordować poczęte a nienarodzone to mogą, są za! Ale patrzeć jak wygląda ich dzieło, to już nie. Protestują.Ta Sylwunia musi mieć albo niezle natrzaskane, albo bierze kasę od organizacji proaborcyjnych. Jedna z takich bandyckich zgrai zaapelowała do Kate i Wiliama , aby nie decydowali się na kolejne dzieci, gdyż to powoduje nadmierne ocieplenie klimatu. 18:41, 07.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jadwinajadwina

22 51

Niech wszyscy ludzie widzą co znaczy aborcja"morderstwo"taka jest prawda zabijanie nienarodzonych dzieci. 19:28, 07.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

okazyjny czytelnikokazyjny czytelnik

15 47

Pani Sylwia albo głupa pali albo jest bardzo niedoinformowana. Niezależnie od tego czy głupa pali czy jest niedoinformowana, to źle o niej świadczy. Proliferzy nie przegrali, żadnej sprawy sądowej z tytułu naruszenia ww. artykułu, a było ich już wiele. Proliferzy prędzej doczekają się końca świata niż wyroku skazującego z uwagi na naruszenie obyczajności publicznej. Naruszenie obyczajowości w różnych formach można natomiast łatwo się doszukać na czarnych sabatach, którym Pani Sylwia tak bardzo sprzyja. No ale na Czarnych Protestach nieobyczajność tak nie razi, gdyż tam to jest "normalka".
20:46, 07.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

okazyjny czytelnikokazyjny czytelnik

11 42

Pani Sylwia albo głupa pali albo jest bardzo niedoinformowana. Niezależnie od tego czy głupa pali czy jest niedoinformowana, to źle o niej świadczy. Proliferzy nie przegrali, żadnej sprawy sądowej z tytułu naruszenia ww. artykułu, a było ich już wiele. Proliferzy prędzej doczekają się końca świata niż wyroku skazującego z uwagi na naruszenie obyczajności publicznej. Naruszenie obyczajowości w różnych formach można natomiast łatwo się doszukać na czarnych sabatach, którym Pani Sylwia tak bardzo sprzyja. No ale na Czarnych Protestach nieobyczajność tak nie razi, gdyż tam to jest "normalka".
20:48, 07.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MelissaMelissa

10 37

DLACZEGO BRAK PODSTAWOWEGO PYTANIA : WOLNO UNICESTWIAĆ LUDZI W ŁONACH MATEK CZY NIE ? 20:57, 07.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

10 43

Biedne mamy... zboczenców w Toruniu będziecie pokazywaly i nikt nie będzie staral się odwracać uwagi dzieci... kiedy chodzi o mordowanie niewinnych nagle okazuje sie ze jest to niesmaczne i nie na miejscu... obłudmiczki!!!! 22:04, 07.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

6 37

Dziwne czasy. Ciągłe ścieranie się tego co konserwatywne, a nowoczesne i wolne: Nowoczesne i wolne w sensie "pseudo". Nowoczesne mogą być technologie, moda, muzyka, film, kultura, a nie udostępnianie w mediach i promowanie sexu wśród młodych, nie gender w fałszywym przekazie "wybieraj sobie płeć", nie narkotyki, nie stawianie homoseksualizmu z hetero w tym samym rzędzie, nie odrzuceniu starych schorowanych rodziców dla wygody, nie aborcja. Mając na myśli konserwatyzm mam na myśli historię, tradycję i wiarę. Chodzę modnie ubrany, używam nowych technologii, ale chodzę do Kościoła i mam niezmienne poglądy zakorzenione we mnie od dziecka przez rodziców. Walka z Bogiem i naturą zawsze jest dla człowieka przegrana. Człowiek zmanipulowany przez niemiecką propagandę i pseudowartości jest na biedny, zagubiony. Strach mieć takiego partnera w życiu, który w chwili choroby dokona na tobie chętnie eutanazji dla swojej pseudowygody i pseudowolności. 23:19, 07.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

udar moralnyudar moralny

6 44

Pełna zgoda z autorami powyższych opinii! a wy czerwoniaki! tymi swymi zakrwawionymi paluchami w dół nie zagłuszycie obrońców życia. Może swoje sumienie tak! o ile je macie. Boicie się, aby do was nie dotarł ten widok! obraz, gdy to żywe stworzenie w łonie matki cofa się !, usiłuje uciec przed lancetem abortera!
I ta wrażliwa inaczej paniusia czyli dziewucha od skrobanek z 8 -mio latką! może by też pomyślała o tych dzieciaczkach uczestniczących ze swymi zaczadzonymi matkami w marszach czarcicowych z wieszakami i ordynarno/obrzydliwymi hasłami! I jaka troska o turystów! a te zniczojady! od Sorosa! a synek czerwonego prokuratora niby broniący demokracji, a w zasadzie zasmradzający naszą Starówkę. To oni zniesmaczają pobyt turysty w Toruniu. 09:12, 08.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KRZYSZTOFKRZYSZTOF

10 2

Proponuje ośrodek wypoczynkowy 50km od Torunia kierunek pn. 11:58, 08.08.2017


REKLAMA

do gregado grega

1 34

Greg!, a gdyby tak ciebie wkomponować w twój chory, zdeformowany obraz świata i zdając się na twą osobliwą poetykę ująć cię w relację Greg z kozą! To taka konstrukcja bardzo pasująca, konweniująca z twymi rozpłaszczonymi zwojami mózgowymi.. Greg i koza! czyli? sam dokończ! 09:20, 08.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

greggreg

12 0

poetyka przekazu nie jest osobliwa- proponowane zdjęcie księdza spółkującego (jak wolisz- grzeszącego) z ministrantem, nie tylko dopuszczającego się przestępstwa (jak wolisz- grzechu), ale niszczącego życie krzywdzonego dziecka wprost czerpie z 'subtelności' transparentów prolajfu- czyli rzeczy w swojej formie odrzucających, w przestrzeni publicznej nieakceptowalnych (wydawać by się mogło). Skoro cel uświęca wg was środki- nie rozumiem pyskówki, bądźcie konsekwentni.
Różnica między nami i naszymi case'ami jest natomiast taka, że mój koncept był czysto hipotetyczny, swojego baneru na "zgorszenie najmniejszych" ja nie wystawiłbym nigdy publicznie, wy natomiast kierowani ślepą ideologią nie macie żadnych hamulców, w tym przed krzywdzeniem brutalnymi obrazami malych dzieci (w tym mojego), bez szacunku dla ich wrażliwości/psychiki.
ok, jesli konsekwentnie swoje dziecko "ucząc życia" wysyłasz na półkolonie do prosektorium, na wycieczki z wujkiem na polowania, wspólnie oglądacie albumy z ofiarami wojen i nieudanych operacji - cóż, moim zdaniem skrajna patologia, ale Twój wybór, obciążasz swoje sumienie. Wara jednak kołtunie od moich dzieci.

Nie rozumiem przytyku z kozami, fanem koziny nie jestem, zresztą w PL niezbyt popularnej, polecam za to ser kozi, np z czarnuszką.
Mogę natomiast domyślać się, że opętany jakimiś obsesjami i tłumionymi chuciami miałeś jakieś obsceniczne skojarzenia,,, nie wątpię też, że faktycznie i takie 'kolaże' byłbyś w stanie odp@#%lić do publicznego oglądu.
No ale chłopie, cóż mogę ci powiedzieć, takimi swoimi imaginacjami wystawiasz świadectwo najzwyklejszego chama w gumofilcach jedynie sobie, nie mi, prawda? 17:26, 08.08.2017


katijakatija

35 5

Myślę, że powinni się zebrać ludzie i spuścić im niezły w***!! Niech się za czytanie książek wezmą albo sprzątanie Ziemi a nie łażą i marnują tlen! 09:25, 08.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czolgista111Czolgista111

7 36

Ciekawe żę czarne marsze to było spoko - martwe płody? Kogo psa kota? NIe. Człowieka. To martwy człowiek - wrzaski że można zabijać dzieci są spoko - ale już inna przeciwna manifestacja jest bee? To jest ta wasza demokracja? Jak najbardziej !
Dziecko to człowiek i człowiekiem jest dziecko - Płód człowieka, a nie płód... kogo ufoka? Jakim trzeba być półmozgiem by nie widzieć róznicy.

Prosze bardzo - krótko zwieźle i na temat: https://www.youtube.com/watch?v=M9nae58k31Y 09:37, 08.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gośćgość

8 0

Po pierwsze CZYJE, a nie kogo 10:08, 09.08.2017


czolgistaczolgista

0 28

https://www.youtube.com/watch?v=M9nae58k31Y


Może warto się dokształcić nieco 09:37, 08.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Dr hab lek. med. HalDr hab lek. med. Hal

5 29

https://www.youtube.com/watch?v=BVnUhVhs5nc Ja tylko tutaj to zostawie. Dla wszystkich tych, którzy twierdzą, że dziecko w okresie płodowym nic nie czuje 09:39, 08.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pro-life to hipokrycPro-life to hipokryc

41 5

Przy okazji pokażcie ofiary Żołnierzy Wyklętych, albo ofiary kościoła... Hipokryzja: z jednej strony niby walcząc ludzkie życie, z drugiej często są za karą śmierci albo wielbią tych, którzy zabijali innych 10:42, 08.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

środa we środęśroda we środę

2 19

Ja Magda dr hab.( profesora dać mi nie chcą) proszę tych popierających aborcję o kontakt. Ujmę was na liście płac. To dobra kasa. Nie tylko moja koleżanka Wanda ( była poseł i nawet ...marszałek sejmu) żyje z tego biznesu od lat i bardzo dobrze. Bowiem zaprzyjaźnione z nami kliniki oraz firmy farmaceutyczne potrzebują materiału na kosmetyki dla kobiet, a usunięte płody dostarczają bardzo pożądanych składników do produkcji tych specyfików. 08:28, 09.08.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ValeVale

11 0

Chory człowieku... co Ty wypisujesz. 10:38, 09.08.2017


dltdlt

4 16

Mnie np. bardziej rażą kretyni z tzw. KODu gdy protestują na Starówce pod Kopernikiem czy sądem. Pani Kowalska nie jest żadnym wyznacznikiem tak samo jak ten lewacko/liberalny portal. 12:22, 09.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

onaona

10 3

jaki ból dupy prolajfów w komentarzach! :D 09:57, 10.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

a ł'ona daleja ł'ona dalej

2 6

Ta część ciała to wasza zboczeńcy domena, więc wasz ból! choć jak publicznie deklaruje niejaki Biedroń ze Słupska lubicie ten ból." To rzecz gustu" jak mawiał pewien pies przerywając przegląd swych klejnotów. Rzecz gustu... zaiste. 11:19, 10.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

KiniaKinia

7 3

Już czas by tych oszołomów od rydzyka, kaczora, pisu i klechów nauczyć co znaczy przestrzegać prawo.Nie żyją sami w mieście i kraju i nie mają prawa narzucać swoich poglądów.A takie plakaty niech wieszają sobie nad łożem małżeńskim albo swoim dzieciom nad łóżeczkiem. 15:52, 11.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wyluzuj kiniawyluzuj kinia

1 1

za gorąco, za duszno na takie emocje. zostaw sobie trochę siły na człapanie po Starówce i kłapanie ozorem, gdyż jeszcze długo, długo będziecie tak łazić, o ile Soros się nie zniechęci, aby was dalej finansować. 18:56, 11.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

p.s. do kinip.s. do kini

1 1

Kinia! byłbym zapomniał. Wiem jak cierpisz! od tego bezsensownego łażenia nie tylko masz odciski, zdarte balerinki, ale może zastanów się. pomyśl samodzielnie. Szybciej halluksów nie tylko ty dostaniesz niż będzie efekt z tego durnowatego zniczowania. Odpuść. 19:50, 11.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do idiotów z transpado idiotów z transpa

5 3

organizacja prolife to banda starych *%#)!& Wcześniej z tymi transparentami stali na skrzyżowaniu św.józefa i Gagarina przy Szkole Podstawowej 5. PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ. Ciekaw jestem ile dzieciaków z tej szkoły miało w nocy koszmary. 18:16, 13.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do jołopkado jołopka

2 3

, zJaki wrażliwiec. Mordowanie poczętych nienarodzonych cię nie rusza.
Ci z transparentami stali naprzeciw szpitala, gdzie za pieniądze podatników dokonuje się aborcji. Szkoła istotnie blisko. Skoro jesteś taki wrażliwy jołopku!, to zapraszam cię na marsz ze zniczem. Jutro wieczorem pójdziemy spod sądu pod domy gdzie mieszkają byli esbecy, których emerytury będą od października na poziomie innych polskich emerytów. Wyrazisz swe zatroskanie. Przyjdż koniecznie. Wyżyjesz się. 20:05, 13.08.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mama zabitego dzieckmama zabitego dzieck

1 2

dzieci sa narazone na straszniejsze rzeczy w tv i necie, jak przemoc czy postpornograficzne reklamy. skoro to takie straszne to ogladania to tym bardziej straszniejsze sa same zabiegi mordowania tych dzieci i powinny byc niedopuszczalne. 22:55, 16.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AmiAmi

0 1

Pani Kowalska kłamie jak z nut. W Krakowie nie udało się wygrać procesu przeciw banerom. Odbyła się zwykła procedura, podczas której "zaocznie" wystawiono mandat, a po odwołaniu się mandat anulowano. Jako to lewaczki potrafią bruździć i kłamać naokoło. 08:00, 17.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jacy wrażliwi!jacy wrażliwi!

1 1

Prawdy się boicie siewcy nienawiści. Małych stópek! Mordowanie nienarodzonych was nie rusza, ale banery. Czy myślicie, że te maleństwa nic nie czują. O każdą muszkę , komara i samosiejkę się zamartwiacie protestujecie popaprańcy. Ale do zbrodni na bezbronnych ciągle namawiacie. 08:28, 17.09.2017

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

weqweq

1 0

Wy*****alać z tym gównem spod Szkoły Podstawowej nr 5 albo podpale wam ten baner. Każdy dorosły średnio inteligentny człowiek wie jak wygląda aborcja i czym naprawdę jest. Nie musicie nas uświadamiać bo my hurwa to wiemy. Nie krzywdźcie narodzonych dzieci w imię tych, które się nie narodziły. 13:42, 17.09.2017


KRZYSZTOFKRZYSZTOF

0 0

Wyluzuj bo ci żyłka pęknie. 15:46, 17.09.2017


do weg'łupkado weg'łupka

0 0

co za wrażliwość ! zazdroszczę! 15:47, 17.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MalaMala

0 0

Jesli cos jest tak okropne ze te panie nie moga nawet patrzec, to czemu chca to robic? 12:22, 18.09.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2018