REKLAMA

Koniec utrudnień na Skłodowskiej-Curie

08:00, 17.07.2017 | WG
REKLAMA
Skomentuj
Od niedzieli tramwaje we wschodnim Toruniu wrócą na swoje stałe trasy, fot. Tomasz Berent

Dwa tygodnie wcześniej zakończy się remont torowiska tramwajowego na ul. Skłodowskiej-Curie. Od niedzieli tramwaje kursujące w tej części miasta wrócą na swoje stałe trasy.

Przypomnijmy: remont torowiska na ul. Skłodowskiej-Curie między przystankami "Przychodnia" a "Elana" rozpoczął się w maju. A wraz z nim pojawiły się spore utrudnienia kierowców (zwężone jezdnie i ograniczenie do 30 km na godz.) i pasażerów komunikacji tramwajowej. Ci drudzy mieli jednak znacznie bardziej pod górkę.

W ostatnich tygodnia tramwaje nr 2, 3N i 4 kursowały na skróconej trasie do pętli przy ul. Wschodniej. Natomiast na dalszym odcinku po przesiadce na pętli przy ul. Wschodniej - już na ul. Skłodowskiej-Curie od Wschodniej do przystanku "Przychodnia" - pasażerów woził tramwaj dwukierunkowy 2 Bis. Tam można było się znów przesiąść - do autobusu nr 52 kursującego między "Przychodnią" a ul. Bukową.

Na szczęście ten komunikacyjny galimatias już w tę niedzielę przejdzie do historii. Dwa tygodnie przed terminem - wyznaczonym na koniec lipca - zakończy się remont torowiska tramwajowego.

- Od niedzieli od godz. 4.30 zostanie wznowiony ruch tramwajów linii nr 2, 4 i 3N do pętli Elana B - informuje Piotr Reich, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. - W związku z powrotem tramwajów na swoje normalne trasy przestanie kursować linia tramwajowa nr 2bis i linia autobusowa nr 52.

Aktualne rozkłady jazdy MZK są dostępne na stronie internetowej miasta.

(WG)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017